MHP Lideri Devlet Bahçeli, İstanbul’da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile biraraya geldi.

Toplantının çıkışında gazetecilere konuşan Bahçeli, iktidarı eleştirerek “Yargı siyasallaştı, Anayasa Mahkemesi zırh oldu” ifadelerini kullandı.

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti:
“Yargı önemli ölçüde siyasallaştı. Yargı kendi insanlarıyla veya ittifak halinde olan insanlarla tamamen yeniden şekillendi. Bu arada değişik mahkemeler açılmış. Türkiye’de geçmişten bugüne kadar bir yüzleşme sloganıyla önündeki bir takım unsurları temizleme faaliyeti için bu değişim kullanılmıştır.

Bunun yanında bir yan tesir olursa en azından tedavi için kullandığınız ilaçlar gibi, o yan tesirin Anayasa Mahkemesi’ndeki sayısal çoğunluk ve beraberindeki yapı kendi için zırh olmaya her zaman geçmişte olduğu gibi bir kapatma korkusu, bir başka sorgulanma korkusu kalmasın diye de orayı beslemişlerdir. Burası bizi aldatmamalı. Yargı, yürütme, yasama kuvvetler ayrılığındaki birliktelik bir şahısta toplanırsa, o şahıs güçlü bir kişi haline geliyor demektir.”

'OYLAR DA ÇALINIR'
Bahçeli ardından açılışını yaptığı Maltepe Seçim İletişim Merkezi'nde konuştı.

Partilileri sandığa sahip çıkmaya çağıran Bahçeli, "İstanbul'da buna çok dikkat edeceğiz. Çalma almış başını gidiyor. Her şey çalınıyor, oylar da çalınıyor. Her sandıkta resmi görevlilerin dışında gönüllü sandık gönüllüsü istiyorum. Orada olmalı ve oyumuzu çaldırmayız demelisiniz" diye konuştu.

DİLİ SÜRÇTÜ
Seçmenin tercihinin iki partiye indirgenmek istendiğini söyleyen Bahçeli, MHP'nin "Ne AKP ne CHP İlle de MHP" seçim sloganını söylerken dili sürçtü. Yanlışlıkla "Ne AKP ne MHP" diyen Bahçeli hatasını fark ederek "Ne AKP ne CHP İlle de MHP" dedi.

VATANDAŞTAN 'GEZİ' TEPKİSİ
Bahçeli, Şile ve Ataşehir de de seçim merkezleri açılışlarına katıldı. Şile'deki konuşmasının ardından bir süre Şile sokaklarında yürüyen MHP lideri vatandaşlara çiçek dağıttı.

Bu sırada Şileli olduğunu söyleyen bir kişi "Sayın Bahçeli, Gezi olaylarına katılanları PKK’lı ilan ettiniz, ben değilim" diye tepki gösterdi. Partililer araya girerek tepki gösteren vatandaşı uzaklaştırırken Bahçeli’nin "Öyledir" dediği duyuldu.