Devlet Bahçeli'den Ankara saldırısına ilişkin açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin bir açıklama yaptı.

ntv.com.tr 10.10.2015 - 18:56

Devlet Bahçeli'den Ankara saldırısına ilişkin açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu saldırı açıkça Türkiye'ye ve toplumsal dirliğimize yapılmıştır. Hiç şüphesiz birlik ve beraberliğimiz, huzur ve güvenliğimiz caniler tarafından hedef tahtasına koyulmuştur" ifadesini kullandı.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, bugün Ankara'da tam bir "felaket" yaşandığını, Türk milletinin terörün kanlı ve hain yüzüne bir kez daha maruz kaldığını aktardı.

Teröristlerin "Türkiye'nin kalbine nişan aldığını" belirten Bahçeli, "KESK, DİSK, TMMOB ile Tabipler Birliği ve benzeri oluşumların katılımıyla Ankara Tren Garı'ndan Sıhhiye Meydanı'na kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapmak üzere toplanan kalabalığa düzenlenen iki ayrı canlı bomba saldırısında ilk belirlemelere göre 86 kişi ölmüş, 186 kişi de yaralanmıştır" açıklamasını yaptı.

Teröristlerin arkasında duran ve azmettiren güçlerin 20 Temmuz'da meydana gelen Suruç saldırısından sonra bu defa da "maşaları vasıtasıyla Ankara'da sahneye çıktıklarına" dikkati çeken Bahçeli, şöyle devam etti:

"Ankara alçakça, kalleşçe, acımasızca kana bulanmıştır. Bedenlerine bomba saran katiller aldıkları ölüm emrini harfiyen uygulamışlar, milletimizi derinden yaralamışlardır. Bu saldırı açıkça Türkiye'ye ve toplumsal dirliğimize yapılmıştır. Hiç şüphesiz birlik ve beraberliğimiz, huzur ve güvenliğimiz caniler tarafından hedef tahtasına koyulmuştur. Suruç'taki menfur saldırının bir benzerinin Ankara'da tekrarlanması, buna çanak tutulması, olası terörist provokasyonlarının ağırdan alınması yeni bir faciaya davetiye çıkarmıştır.

Canlı bombalar başkentimize kadar gelebilmeyi göze almışken, güvenlik ve istihbarat kurumlarının bundan habersiz kalmaları bir başka sorgulanması, üzerine gidilmesi gereken sorumsuzluk ve ihmalkarlıktır. Maalesef vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği kalmamıştır. Teröristler her an her yerde sivillere kast edebilecek bir potansiyel eylem gücüne sahip olduklarını göstermişlerdir. AKP'nin terörle kurduğu taviz ve teslimiyet temelli ilişki ağı milletimizi canevinden vurmuş, kandan beslenenlere cesaret aşılamıştır. Türkiye, AKP'nin teröre sempatik ve sıcak bakışının, dış politikadaki tarafgir ve gayri milli yaklaşımın bedelini ödemektedir."

"SABREDECEK TAKAT KALMAMIŞTIR"

Bahçeli, Türkiye'nin geleceğinin hiç olmadığı kadar risk altında olduğunu savunarak, "Sürekli tahkim ve takviye edilen tehlikeli döngü milli beka ve dayanışma duygularımızı iyice bükmüştür. Ankara Tren Garı'nın önündeki saldırının iç yüzü aydınlatılmalı, failler ve destekçileri mutlaka açığa çıkarılmalıdır. Sabredecek takat kalmamıştır. Bekleyecek hal ve derman da yoktur. Gerek Erdoğan, gerekse de devamlı kamu düzeninden bahseden Davutoğlu devletin azametini gösterecek yürekliliği, yıkılan milli güvenliği ayağa kaldıracak iradeyi derhal, gecikmeksizin göstermelidirler" değerlendirmesinde bulundu.

"YARIN İZMİR'DE DÜZENLEYECEĞİMİZ AÇIK HAVA TOPLANTISINI ERTELEDİK"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "böylesi bir vahşetin kaynak ve dayanaklarını etraflıca değerlendirmenin, Suruç'tan başlayarak Ankara'ya kadar iz sürerek, Türkiye düşmanlarını deşifre etmenin AKP'li seçim hükümetinin namus borcu olduğunu" vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Milliyetçi Hareket Partisi tehditlerin ziyadesiyle farkında ve bilincindedir. Partimiz büyükşehirlerimize yönelebilecek terör saldırılarının ikazını daha önce defalarca yapmıştır. Oslo'da PKK'nın ülkemizi baştan ayağa bombayla doldurduğunu itiraf eden AKP memurlarının, bunu ciddiye almayan ve gereğini yapmayan hükümetin akan kanda, alınan canlarda sorumluluk payının olduğu da unutulmamalıdır ve ülkemizin bugünkü acılı ve yaslı tablosu nedeniyle yarın İzmir Gündoğdu Meydanı'nda düzenleyeceğimiz açık hava toplantısını ileri bir tarihe ertelediğimizi de herkese ilan ediyorum.

Bu düşüncelerle, fikriyatı ve siyasi eğilimi ne olursa olsun, Ankara Tren Garı önünde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara ise şifalar diliyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...