NTV

Bahçeli'den 'Atatürk'e hakaret'e tepki

ntv.com.tr

Türkiye

Son dönemde gündemden düşmeyen ‘Atatürk’e hakaret’ tartışmalarına değinen ve "Bir avuç kimliksiz sözde tarihçi” değerlendirmesi yapan MHP Lideri Bahçeli, bugün gerçekleşecek Erdoğan-Trump görüşmesini hatırlatarak "ABD'nin önünde iki yol vardır, ya ihanet ya dostluk" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında milletvekillerine seslendi.

Sözlerine, geçtiğimiz Cumartesi günü Muğla - Antalya karayolunda meydana gelen ve 24 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazayla başlayan ve ‘katliam gibi’ değerlendirmesi yapan Bahçeli, kazanın tüm yönleriyle incelenip araştırılmasını istedi.

Trafik terörünün ortadan kaldırılmasının artık bir hedef olması gerektiğini söyleyen Bahçeli, tedbirlerin acilen alınmasının milli bir beklenti olduğunu söyledi.

Korkaklar hiçbir devirde başarı ve zaferin mimarı olamamışlardır. Bir de kahramanlık vardır. Tarih sayfaları anıtlaşmış kahramanların eliye yazılmıştır. Türk tarihi kahramanlar açısından talihli ve bereketlidir.

Asıl kahramanlık destanı, aziz millet varlığıdır. Milli ruh ve asaletimize gölge düşürmeye çalışanlar hak ettikleri mağlubiyeti almıştır.

İzmir valisi işgal haberkerini doğru olmadığını iddia ediyordu. Kolordu komutanı da aynı kafadaydı. Türk milleti bu korkakları kaydetmiştir. Bir tarafta ise Hasan Tahsin vardı ve sıktığı kurşunla yad edilecektir. Kahramanlıkla korkaklık arasındaki kalın duvarın iki yanıdır bunlar.

Anadolu’nun bağrından da bir itiraz yükselmiştir, bu kişi kurucu kahraman Mustafa Kemal Paşa olmuştur. Diriliş meşalesi bir kere yanmış ve yakılmıştır. Biz de ne Hasan Tahsin en Mustafa Kemal biter. Bitti gibi görünür ama hiç olmasık zamanda kahraman nesil emaneti can pahasına müdafaa eder... Cumhuriyetimiz kurucusu Mustafa Kemal saldırıların arkası kesilmeyecektir.

"KİMLİKSİZLKER"

Bir avuç kimliksiz sözde tarihçi Atatürk’e dil uzatmıştır. Aşağılık dedikodu çıkarmışlardır. Bunların yedikleri içtikleri haramdır. Ülkede tarihçilerin köküne kıran mı girdi, tarih konusunda atıp tutmak düşman işbirlikçilerine mi kaldı. Nedir Atatürk’e çatmanın gerçek gayesi. Aynı bilgiyle zıt ve uçuk yorumlara nasıl ulaşılmaktadır. Bunlara sesleniyorum, Türk tarihinden çirkin elinizi çekin...

"19 MAYIS UNUTULMAYACAK"

MHP, 19 Mayıs şuurunu iliklerinde taşıyan, işgal ve ihanete asla pirim vermeyen muhteşem bir millet eseridir. Bu eserin kapağında ‘ne mutlu Türküm diyene’ yazmaktadır... 19 Mayıs 1919 unutulmamış, unutulmayacak ve unutturulmayacaktır.

Türk milletinin maruz kaldığı tehditler devam etmektedir. Milli ve manevi değerlerimizi imha etmek için bu defa da maşa kullanmaya teşebbüs edenler sonuç almaya çalışmaktadırlar. FETÖ’ye ve PKK’ya bakın bunu göreceksiniz.

Türk gençliğine çok büyük sorumluluk düşmektedir. Türk gençliğini dünün muht5eren hatılaraına mutlaka sahip çıkacağına, art niyetlilere fırsat vermeyeceğine yürekten inanıyorum. Türk milletinin ve gençliğinin 19 Mayıs bayramını şimdiden kutluyorum...

"HDP'NİN FAHRİ SÖZCÜSÜ CHP"

Ülkemizin beka mücadelesi tüm engellemelere rağmen sürmektedir. Terör örgütleri aldıkları küresel destekle ülkemizin çevresinde konuşlanmış durumdadır. Buna göre pozisyon almak zorunluluktur.

Türkiye üzerinde sahnelenen oyunların hedefi, milli egemenlik anlayışının yeniden tanımlanması ve parçalı devlet yapısıdır. Bunun bir ucundan tutmak için CHP sıraya girmiştir. CHP’li kuryeler cezaevinde bulunan HDP’nin malum eşbaşkanından aldıkları mesajları taşımaktadır. CHP yine mayınlı alanlarda dolaşmakta, HDP ile gelecek planlaması yapmaktadır. HDP’ye fahri sözcülük yapmak net şekilde Kandil’e göz kırpmaktır.

"PUTİN İKNA EDİCİ DEĞİLDİR"

Rusya Devlet Başkanı Putin'in, Suriye’deki terör gruplarına silah sağlamadıklarını ancak iletişim kurduklarını söylemesi ikna edici değildir. PKK hızla silahlanmakta cephaneye boğulmaktadır... ABD de tarihi bir hataya sürüklenmiştir. Türk heyetinin Washington’da olduğu sırada ABD yönetimi PKK/PYD’ye silah yardımını onaylamıştır. Türkiye – ABD ilişkişleri can çekişmektedir, tüm itirazlara rağmen PKK/PYD silahlandırılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de bugün yapacağı görüşme kritik ve tarihi önemdedir. Görüşmenin virgül değil nokta olacağını bizzat kendisi söylemiştir. Muhatabı ile masaya oturacaktır. Buradan güçlü şekilde diyorum ki, Sayın Cumhurbaşkanı’nın ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin kudreti vardır. Makamı ne olursa alsun, hiçkimse gaflete düşüp Türkiye’yi küçük görmemelidir. MHP de milletimnizin ve devletimizin tezlerinin sonuna kadar müdafası şartıyla devlet temsilcilerinin yanındadır. Şimdi sıra belge ve delilleriyle birlikte PKK/PYD’nin Türkiye’yi nasıl tehdit ettiğinin anlatılmasındadır. 

ABD'YE SESLENDİ: YA İHANET YA DOSTLUK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Başımızın çaresine bakarız" açıklaması oldukça anlamlıdır. Türkiye derme çatma bir ülke değildir. Eğer ABD ile ittifak kopma noktasına gelirse, başımızın çaresine bakmak doğal bir tercihtir. ABD’nin önünde artık iki yol vardır. Ya PKK/PYD ile ittifakını güçlendirecek ya da müttefiki Türkiye el sıkışacaktır. Ya ihanet ya dostluk!, ABD'nin başka alternatif yoktur. Rakka operasyonu için canilerden medet ummak, Türkiye’ye hiçe saymaktır ve buna izin verilmemelidir. Bu alçaklığın hoşgörülecek yanı yoktur... Bu noktada, Sayın Cumhurbaşkanı’nın yalnız olmadığını bu kürsüden duyuruyorum...

ETİKETLER