Gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle kahvaltılı sohbet toplantısında buluşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’nin çarşaf açılımını eleştirdi.

Bahçeli, CHP’ye “Açılım mı katılım mı? Katılım ise kimsenin diyeceği bir şey yok. ‘Açılım ise hangi anlama gelmektedir?’ Bu soruyu sormaya hakkım var. Kara çarşafla açılım yapılacak ise acaba Türkiye nereye götürülmek isteniyor? Kıyafet üzerinden siyaset, demokrasi kültürü ile bağdaşmayan bir durumdur” sözleriyle yüklendi.

CHP lideri Deniz Baykal’ı yeniden cenke davet eden Bahçeli, “Cenk illa vuruşarak yapılmaz. Baykal kabul ederse düşüncelerimizi karşılıklı paylaşabiliriz” dedi.

Baykal’ın “MHP iktidara pusu kurdu” eleştirisine karşı çıkan MHP Genel Başkanı, “pusu” ve “tuzak” kavramlarının partisiyle bağdaşmadığını söyledi.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın bütçe görüşmelerinde sarfettiği “Bahçeli’nin sözlerini paylaşıyorum, Bu vatanı böldürmeyiz” sözlerinin MHP-AKP yakınlaşması olarak algılanmasına karşı çıktı. MHP lideri, “Türkiye’de ne yapılmak istendiğini daha iyi kavrama düşüncesi ile önemli adım olarak gözüküyor. Bu MHP düşüncesi ile buluşma anlamını taşımamaktadır” diye konuştu.