Bahçeli'den çalıştaya katılan gazetecilere tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de, Kürt Çalıştayı'na tepki geldi. MHP lideri, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın da bulunduğu toplantıya katılan 12 gazeteciyi "12 kötü adam" olarak nitelendirdi..

02.08.2009 - 18:17

Partisinin Kocaeli İl Kongesi'ne katılan Devlet Bahçeli, konuşmasının büyük bülümünü İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından açıklanan 'Kürt açılımı'na ayırdı.

Bahçeli Kürt sorunu üzerinde sözde açılım yapılarak dağdaki teröristi siyasallaştırarak, meşrulaştırarak ve taleplerini karşılayarak ülkeyi ayrışmaya, ayrışmayla beraber çatışmaya, çatışmanın sonunda da bölünmeye götürecek gafletin içine düşüldüğünü iddia etti.

Bahçeli, şöyle devam etti: ''25 yıldır Suriye'de, Kandil'de PKK odaklarını ziyaret edip onlarla görüşerek PKK'ya yandaşlık yapanlar hiçbir dönemde Türk milletinin milli ve manevi değerlerine sahip çıkmayanlar, şimdi İçişleri Bakanı'nın Kürt açılımı projesinde, devletin güvenliğini temin edecek kurumun içerisine gelerek Türkiye'de demokratik açılım bahanesiyle bölünmeye gayret gösteriyor, cesaret veriyor. Güya Kürt açılımının Türkiye yerli modelini oluşturmaya çalışıyorlar.

Ey gafiller, 25 yıldan beri ne yapmaya çalıştığınızı bu millet bilmiyor mu? Ortaya koyduğunuz görüşlerin hepsi sizin kadar eğitimi olmayan 'İmralı canisi'nin muhtelif dönemlerde ortaya attığı görüşlerdir."

Kürt Çalıştayı'na katılan gazetecileri de ağır bir dille eleştiren Bahçeli, şunları söyledi: "Bir dönem sporda 12 Dev Adam vardi, herkes onun marşını söylüyordu. Şimdi 12 kötü adam var." dedi.

Terör örgütü hiçbir zaman ülke yönetiminin muhatabı olamaz, muhatap kabul edilemez. Türkiye'ye tuzak kuranlara karşı MHP'den başka ses var mı? Şimdi de kalkmışlar MHP'yi bu ihanet şebekesinin altına alabilecek çalışmalar yapıyorlarmış. Sayın İçişleri Bakanı, 'Bunlarla da görüşürüz, bunları da ikna ederiz' diyormuş. Siz kimsiniz ki milliyetçi hareketi ikna edeceksiniz.''

Bahçeli, MHP teşkilatını da provokasyanlara gelmemeleri ve sabırlı olmaları konusunda uyardı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...