Bahçeli'den 'Dersim genelgesi'

MHP Lideri Devlet Bahçeli yayınladığı genelgede, teşkilatlarına "komplo ve tuzak" uyarısı yaptı. Bahçeli son dönemdeki Dersim tartışmaları konusunda da Dersim olaylarına insanlık suçu diyenleri edepsizlikle suçladı.

04.12.2011 - 17:27

Bahçeli'den 'Dersim genelgesi'

Bir genelge yayınlayan ve “partimiz kongre sürecinde yine iftiralarla yolundan caydırılmaya çalışılabilir” ifadesini kullanan Bahçeli, hizip ve çatlaklara müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaklaşan kongre süreci öncesinde yayınladığı 11 maddelik genelgeyle parti teşkilatını uyardı.

MHP Lideri, genelgesinde "partimizin bu dönemde de tuzaklarla karşılaşması iftiralarla yolundan caydırılmaya çalışılması güçlü bir ihtimaldir" dedi.

HİZİP VE ÇATLAKLARA KARŞI UYARDI
Teşkilatlarını hizip ve çatlaklara karşı da uyaran Bahçeli, kongre süreçlerinde kavgaya kesinlikle müsaade etmeyeceklerinin de altını çizdi.

Devlet Bahçeli, genel seçimler öncesi, bazı milletvekileri hakkında basına sızdırılan kasetleri ima ederek, "ülkücü görünerek" kendilerini içten zayıflatmaya çalışanların olabileceğine işaret etti.

Bahçeli, dergi, dernek ve platform gibi araçlarla partilerinin hedef alınmasına da izin vermeyeceklerini kaydetti.

Bahçeli genelgede Dersim tartışmaları konusunda "isyan ve ayaklanmalara karşı devletin meşru duruşu" yorumunu yaptı. Dersim'in katliam olarak nitelenmesinin seviyesizlik ve şuursuzluk olduğunu savundu.

Bahçeli hükümetin Suriye'ye yaptırım kararının ise Türkiye'yi "çok tehlikeli bir çıkmaza sokağa soktuğu" şeklinde yorumladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...