MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde düzenlenen mitingde, Başbakan Erdoğan'ın bir çiftçiye ''ananı da al git'' dediğini belirterek, ''O sözü sürekli kılmak için Mersin'deki insanı da 24 saat kodeste tutturuyor'' şeklinde konuştu.

Başbakan'ın bir gün de çiftçi kardeşine seslenmesini isteyen Bahçeli, şunları kaydetti: ''Sayın Başbakan, 'her türlü imkansızlıkla, girdi fiyatlarındaki yükselişe rağmen evinde çocuklarınla imece usulü ile çalışıp aile çiftçiliği yapıp çocuklarının rızkını kazanmaya çalışıyorsun. Alın terin var' de. 'Al ananı git' diyeceğine 'Al, alın terini hakkındır' demen lazım. Ancak, bunu demiyor.''

Konuşmasında, Başbakan'ın ''birinci parti olmazsam giderim'' dediğini belirten Bahçeli, ''Devletin tüm imkanlarını kullanıyorsun. Çamaşır makinesi, buzdolabı, her türlü paketle hür oylara ambargo koyuyorsun. bir de diyorsun ki 'ben birinci parti olmazsam giderim'. Sen nasılsa gideceksin'' ifadesini kullandı.

Bahçeli, yardımların yıllardır halktan toplanan vergilerden, tasarruflarından oluşan sosyal yardımlaşma ve dayanışma fonlarında birikmiş paralardan yapıldığını ifade ederek, vatandaşlara şöyle seslendi: ''Bu yardımlar, belediyelerin imkanlarından yapılıyor. Bu gelirlerin aslı sizin paralarınızdır. Eğer, evinize bir paket, çamaşır makinesi gelirse 'elektrik mi var, su mu var deme, al, kullan, ye, iç, çünkü bunlar senin imkanların. Şimdi bu imkanlarını senin oyuna ipotek koymak, seni köle yapmak isteyenlere karşı, paketi al, vur Osmanlı tokadını.''

Başbakan Erdoğan'ın bazı mitinglerde Türkiye'de 36 etnik grup bulunduğunu ve bazı siyasi partilerin de Sivas'tan öteye gidemeyeceğini söylediğini kaydeden Bahçeli, ''Ne demek Sivas. Sivas neresi, Sivas'ın ötesi neresidir? Avrupa ülkelerinde Türkiye'yi bölmek isteyenlerin haritası da Sivas'tan başlayıp Gavurdağı'na kadar iniyor. Yani, sen Avrupa ülkelerinde gördüğün haritayı yeniden çizmeye mi çalışıyorsun. Sayın Başbakan, besleyici ol, kucaklaştırıcı ol, ama sakın bay bölen olma. Çünkü böyle bir durumda ülke yıkılırsa ilk altında kalan sen olursun'' dedi.

Bahçeli, daha sonra, merkeze bağlı Cevdetiye beldesinde aday tanıtımını gerçekleştirerek, vatandaşlardan oy istedi.

Kırmıtlı beldesinde ise karaciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden İzzet Çetin'in ailesini ziyaret eden Bahçeli, başsağlığı dileğinde bulundu.