Bahçeli'den Erdoğan'a "iş var ama beğenmiyorlar" yanıtı

MHP lideri Bahçeli, "İş yok değil ama beğenmiyorlar" sözleri üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi.

devlet-bahceli-02-05-20105

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Çorum mitinginde konuştu.

Bahçeli'nin hedefinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı. 

Erdoğan'ı Trabzon'daki konuşmasında kullandığı "İş yok değil, var ama iş beğendiremiyorsunuz" ifadeleri üzerinden eleştiren Bahçeli, "Bu işsizlerle dalga geçmektir" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan başıklar şöyle:

"Kendisine sizlerin parasıyla kaçak ve karanlık saray yaptıran Erdoğan Çorum'a sırt dönmüştür. Saraya bekçi duran Davutoğlu ise Çorum'la yollarını ayırmıştır.

Erdoğan Rize ve Trabzon'da iki korsan miting düzenlemiştir. Erdoğan, Trabzon'da işsiz kardeşlerimizi kastederek 'iş yok değil var ama beğendiremiyorsunuz. Hanımefendiler, beyefendiler kolay kolay iş beğennmiyorlar' demiştir. Yani iş varmış ama beğenilmiyormuş.

İş verildi de siz mi çalışmadınız? Erdoğan, 3. havalimanı müteahhitlerinden birisinin ağır vasıta şoförü bulamadığını, Vietnam'dan 2 bin 200 lira aylıkla şoför getirdiğini söylemektedir.

Bu sözler, işsizlere şamar gibi inmiştir. Bu işsizlerle dalga geçmektir. Erdoğan işsizlerin şikayetlerini dikkate almadığı gibi onları tembellikle itham etmektedir. Bu ne cüretkar tavırdır. Çorumlu kardeşlerim millete küfür ede ede, havuza haram para yığanları affedecek misiniz? 

"SİZDEN ALDI, SARAYA YATIRDI"

Her hanenin elindeki paranı 3/2'si borca gitmektedir. Davutoğlu her yerde IMF'ye borç ödemekle övünüyor. Bu borç bir takvim kapsamında zaten ödenecekti. Başbakan IMF ile borç ilişkisinin kesildiğini sürekli söylerken, dış borcun 272 milyar dolar artmasını nasıl izah edecektir. 

Sizlerin ekonomik sorunlarına aldırmayan Erdoğan, Ankara'da dev bir saray yaptırdı. Sizden aldı, 1150 odalı saraya yatırdı. Sizden aldığını binbir gece masallarını aratmayan sarayına gömdü. 

"CUMHURBAŞKANLIĞI YETMİYOR"

Milletin evi diyor, nasıl bir millet evidir ki sadece Erdoğan ve yandaşları oturuyor. Erdoğan'a cumhurbaşkanlığı yetmemektedir, ısrarla başkanlık istemektedir. Başkanlık diktatörlük kapısıdır. Başkanlık bölünmenin ve parçalanmanın karar merciidir. 

Erdoğan Türkiye'nin imaj ve saygınlığını zaafa uğratmıştır. Kaybeden Türkiye, kazanan Erdoğan ve çetesidir. Anayasada tarafsız olması gerektiği belirtilen cumhurbaşkanı korsan ve paralel miting yapar mı? Cumhurbaşkanı bir partinin fiili eş başkanı gibi hareket edebilir mi?

"ERDOĞAN SUÇ İŞLİYOR"

Asgari ücreti bin 400 liraya çıkartacağız diyoruz, 'kuru sıkı' atıyorlar diyor. Davutoğlu'nun söylemesi gereken ne varsa Erdoğan devreye girerek bizimle polemiğe heves etmektedir. Erdoğan'ın AKP'ye 400 milletvekili istemesi suçtur. 

Erdoğan cumhurbaşkanlığı makamındaki 9 ay boyunca sürekli suç işlemiştir. Erdoğan bilmelidir ki referans ettiği anayasa onu kurtaramayacak. Ülkemiz kötüye gidiyor. AKP aldığı oyları kötü kullanmış ve Türkiye'yi harabeye çevirmiştir. 

3 Mayıs'ta seçim beyannamemizi açıkladık. 5 ana projemizle milletimizin tüm sıkıntılarını çözmek için yola koyulduk. Üreten ekonomi programımızla vatandaşlarımızın sorunlarını gidereceğiz.

Asgari ücreti net bin 400 liraya çıkarmak, 100 lira ulaşım desteği vermek, evi olmayanlara 250 lira kira yardımı yapmak için hevesle yürüyoruz. Köy ve mahalle muhtarlarının da maaşlarının en az asgari ücret kadar olması için gereğini yapacağız." 

Sayfa Yükleniyor...