NTV

Bahçeli'den Erdoğan'a morg yanıtı

Türkiye

MHP Genel Başkanı, Başbakan Erdoğan'ın 'morg önünde nöbet tutmayı bırakın' sözlerine yanıt verdi: Morga gönderenler utansın!

12. Uluslararası Isparta Gül ve Halı Festivali'ne katılmak üzere Isparta'ya giden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, belediye başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ı ziyaretinde gündemdeki konularla ilgili konuştu.

Bahçeli, bir gazetecinin, Başbakan Erdoğan'ın, ''MHP de BDP de morg önünde nöbet tutmayı bıraksın. Şehitlerimizi, terörist cenazelerini istismar etmeyi bıraksınlar'' sözünü hatırlatması üzerine konuştu:

''Ülkemizin güvenlik güçlerini morga gönderenler utansın. Türkiye sevdalıları şehitlerimizi morgdan alıp görevini yerine getirmek ve onları toprağa vermekle görevlidirler. Bu sebepten dolayı bu tür konuşmaları yakışıksız buluyorum..."

MHP Genel Başkanı, "Sayın Kılıçdaroğlu İmralı canisinin yol haritası üzerinde yürüyor ve sayın Başbakan'la da bir istasyonda buluşmuşlardır. Yollarına devam etsinler'' ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, milletten aldıkları güçle Kürt sorununu kabul etmeyerek bölücü terörün de kökünü kazıyarak yollarına devam edeceklerini belirterek, ''Bundan da bizi hiç bir güç caydıramayacaktır'' dedi.