Bahçeli'den Erdoğan'a 'zenci' yanıtı

MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bize 'zenci Türk' diyorlar bende öyle zenci Türk olmaktan şeref duyarım" açıklamasını eleştirerek, "Türk'ün zencisi-beyazı-mavisi olmaz Türk Türk'tür" dedi.

DHA 27.06.2015 - 23:53

Bahçeli'den Erdoğan'a 'zenci' yanıtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, twitter'daki resmi hesabından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Bize ‘zenci Türk’ diyorlar bende öyle zenci Türk olmaktan şeref duyarım' açıklamasını eleştirerek; 'Buradan bir uyarıda bulunayım: Türk'ün zencisi-beyazı-mavisi olmaz Türk Türk'tür. Türk'te renk arayanlar Türkiye'yi reklam arası görenlerdir' dedi.

MHP lideri Bahçeli, IŞİD'in Kobani'ye yaptığı saldırıya ilişkin yaptığı değerlendirmede ise, Kobani'nin gündeme gelmesine karşın Çin'in 28 Uygur Türkünü idam etmesinin gündeme gelmemesini eleştirdi.

Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

"Sınırlarımızın dibinde cehennem kapıları açılırken, kin ve kötülük kozasını hızla ördü. Yine gündemde Ayn el Arap (Kobani), yine IŞİD isimli terör örgütü revaçta. Bildik manzaralar karşımızda, malum fitne döngüsü ortada. Herkes Kobani’yle yatıp kalkıyor, Nişantaşı’ndan Yüksekova’ya kadar önüne gelen Kobani’deki iki terörist grubun kapışmasını mesele ediyor. Doğu Türkistan’daki Çin zalimliğini kimseler konuşmuyor, ağzına dahi almıyor. Kobani’ye ağlayanlar, Kaşgar’a gülüyor ve zulme ortak oluyor. Uygur Türklerine Oruç tutmayın namaz kılmayın ve hatta nefes almayın diyorlar. Değerler anarşisi yaratıp Türklüğü tasfiye etmeyi planlıyorlar. Varlığına, inancına ve kimliğine bağlı ve sadık halde yaşayan 28 Uygur Türkü 22 Haziran günü Kaşgar’da hiç acımadan katledildi. Buna karşı hiçbir insan hakları örgütünden, hiçbir demokrasi ve özgürlük sevdalısı oluşumdan tepki gelmedi Niye? Çünkü öldürülenler Türk’tü! Soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, Türk Dünyasının başı sağolsun diyorum. Müslüman Türk’ün ahının yerde kalmayacağına inanıyorum. Gökbayrağı kana buladılar fakat kimsenin haberi olmadı olanların da diline Kobani dolaştı."

"TÜRK'TE RENK ARAYANLAR TÜRKİYE'Yİ REKLAM ARASI GÖRENLERDİR"

MHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Türkün zencisiyim' söylemini de eleştirdi. 'Türkün zencisi-beyazı-mavisi olmaz' diyen Bahçeli şunları kaydetti:

"PYD-PKK lobisi Kobani’yi fiilen Türkiye’ye taşıdı. Doğu Türkistan’a gözünü kapatıp yönünü dönenler, emperyalizme kule nöbetçiliği yapan Kobani çığırtkanlarını, PKK maşalarını el üstünde tuttu. Bunların robot resmini çizmeye gerek var mı? Eşkalini tanımlamak lazım mı? Zenci Türk olduğunu söyleyenlere bakın faili göreceksiniz. Buradan bir uyarıda bulunayım: Türk’ün zencisi-beyazı-mavisi olmaz Türk Türk’tür. Türk’te renk arayanlar Türkiye’yi reklam arası görenlerdir. Tesadüfün lütfunu beklemekle vakit kaybedemeyiz. Müslümanların canıyla, kanıyla, malıyla beslenen küresel vampirlere tepkisiz duramayız. Kızışan kavgalar, derinleşen ihtilaflar, birbirine düşen insan ve inanç grupları üzerinde yaşadığımız coğrafyayı çekilmez kılıyor. Kendi kendimiz olabilmek ve kalabilmek için düne, yaşamak, değişmek ve devam etmek için yarına muhtacız. Ama geleceğimiz kundaklanıyor. Basit sırrını saklayamaz, çabuk yakalanır ve gülünç olur. Basit hevesler kolayca hükmetmenin, arsızca zulmetmenin yolunu arar"

Sayfa Yükleniyor...