Bahçeli'den gençlere tavsiye

Twitter'daki hesabından, üniversitelerde endişe ettiği bir gerilim ve öfke halinin gün geçtikçe çoğaldığını belirten MHP lideri, gençlere seslendi.

15.12.2010 - 22:26

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, üniversitelerde endişe ettiği bir gerilim ve öfke halinin gün geçtikçe çoğaldığını, gençlik üzerinde tartışmaların ve istismar alanlarının arttığını ifade etti.

Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki ''dbdevletbahceli'' kullanıcı adlı hesabında son dönemde üniversitelerde yaşanan olayları değerlendiren Bahçeli, gençlere tahriklere kapılmamalarını, itidalli ve soğukkanlı olmalarını tavsiye etti.

Gençleri, geleceğin teminatı olarak nitelendiren Bahçeli, şunları kaydetti:

''Üniversitelerde endişe ettiğim bir gerilim ve öfke hali gün geçtikçe çoğalıyor. Gençlik üzerinde tartışmalar ve istismar alanları artıyor. Bu nedenle tahriklere kapılmamalarını, itidalli ve soğukkanlı olmalarını tavsiye ediyorum.

Unutmayalım ki bir kıvılcım ormanı yakar. Bir provokasyon ise masum öğrenci eylemlerini telafisi olmayacak tehlikeli alanlara kaydırabilir. Geleceğimizin teminatı olan gençlik göz bebeğimizdir. Milletçe gündüz dokuduğumuz kumaşlar birileri tarafından artık gece sökülmesin.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...