Bahçeli'den ihale yorumu: Bu ülke bitmiş

MHP lideri Devlet Bahçeli, YSK’nın oy pusulasındaki ihaleyle ilgili olarak “Oy pusulalarının bastırım sürecinde dahi haksız kazanç düşünülüyorsa bu ülke bitmiş demektir'' dedi.

Anadolu Ajansı 07.05.2011 - 12:49

Seçim çalışmaları kapsamında İstanbul'un Avrupa yakasında bazı ilçeleri gezen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fatih'teki Allı Turna Kadın Derneğini ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) oy pusulasının basımına ilişkin yaptığı ilk ihalenin, fahiş fiyat oluşması nedeniyle iptal edilmesi ile ilgili soru üzerine, Türkiye'nin tamamen her konuda her alanda her yönüyle çözülmüş ve çürümüş bir ülke haline geldiğini söyledi.

Üzülmekten başka söyleyecek söz bulamadığını ifade eden Bahçeli, ''Bu seçim sürecinde, oy pusulalarının bastırım sürecinde dahi birtakım aşırı ihale yoluyla haksız kazanç düşünülüyorsa bu ülke bitmiş demektir. Bu bakımdan toplum olarak hepimize çok büyük sorumluluk düşüyor. Üzülmemek elde değil'' diye konuştu.

YSK’nın oy pusulası basım ihalesini rekabet şartları oluşmadığı gerekçesiyle iptal eden Devlet Malzeme Ofisi, ikinci ihalede inanılmaz bir sonuç aldı.

İlk ihaleyi 11 milyon 990 bin liraya alan firma, ikinci ihaleyi 899 bin lira teklifle aldı. Bu tartışmalara neden oldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...