Bahçeli'den 'İmralı süreci' eleştirisi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter mesajında İmralı sürecini eleştiren ifadeler kullandı. Türkiye'nin ayrışmaya doğru sürüklendiğini dile getiren Bahçeli, "Çözüm nedir? Çözümden kastedilen nelerdir?" ifadelerini kullandı.

Haberler 19.01.2013 - 00:55

Bahçeli'den 'İmralı süreci' eleştirisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İmralı görüşmelerine sosyal medyadan tepki gösterdi.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada sürece destek verenleri eleştirdi ve "Çözüm nedir? Çözümden kastedilen nelerdir? Hangi teklifler çözüm diyerek planlanıyor ve düşünülüyor?" diye sordu.

Çözümden kastedilenin açıkça söylenmediğini dile getiren Bahçeli, "Siyasetçisi, işadamı, türkücüsü, kiralık yazarı, kozmopolit aydını, teröristi alayı bir oldular, birlik oldular çözüm abidesi kesildiler" ifadelerini kullandı.

Bahçeli mesajında özetle şu ifadelere yer verdi:

"Çözümü sık sık dillendirenler, bölücülük katarına sözüm ona barış vagonu olarak takılanlar fazlalaştı, sürüsüne bereket haline geldi.

Bölücü terör örgütü PKK’nın yanında sıraya girenler çığlık çığlığa çözüm diye yaygara, barış diye fırtına koparmaya başladılar.

Aklına esen ihanet hissesine yatırım yapıyor, dili olan zillete kucak açıyor, mikrofon gören düşmanlara bile taş çıkarıyor.

kanıyor, Türk milleti adım adım ayrılmaya ve ayrışmaya götürülüyor.

Hükümet aciz ve sinmiş, devlet seyirci ve sessiz, PKK ise sürece mührünü vurmanın sevinç turlarını atıyor ve şımarıklığını yaşıyor.

Çok sesli, çok ortaklı ve çok yüzlü terör ve bölücülük lobisi Allah’ın izniyle başaramayacak ve amacına ulaşamayacaktır."

Sayfa Yükleniyor...