Bahçeli'den Merkel'e eleştiri

Dün Türkiye'yi ziyaret eden Almanya Başbakanı Merkel'i eleştiren MHP Lideri Bahçeli, ''Derdi, mülteci sağanağına ülkemizi kalkan yapmak'' dedi.

ntv.com.tr 09.02.2016 - 13:29

Bahçeli'den Merkel'e eleştiri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli (68), kalp ameliyatı sonrası yaklaşık 1 ay aranın ardından ilk kez partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasını oturarak yaptı...

Eskisine kıyasla daha zinde olduğunu belirten Bahçeli, ''Ömrü veren de alacak olan da Allah'tır. Sağlık her şeyin başıdır'' dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''15 Ocak'ta sağlığımla ilgili önceden planlanmış tedavi kapsamında başarılı bir operasyon geçirdim. Siz dava arkadaşlarımla kavuşacağım anı sabırla bekledim.

''ESKİSİNE KIYASLA DAHA ZİNDEYİM''

Bu süre zarfından sıcak siyasi gündemi takip ettim. Eskisine kıyasla daha iyi ve zinde bir şekilde buradayım. Ömrü veren de alacak olan da Allah'tır. Sağlık her şeyin başıdır.

Bahçeli, partililere kürsüden sandalyeye oturarak seslendi.
Bahçeli, partililere kürsüden sandalyeye oturarak seslendi.

''MERKEL'İN DERDİ MÜLTECİ SAĞANAĞINA ÜLKEMİZİ KALKAN YAPMAKTIR''

Rusya bombardımanıyla desteklenen Esad güçleri Halep'i abluka altına almışlardır. Yeni bir mülteci dalgası sınırlarımıza doğru yönelmiştir. Dün Türkiye'ye gelen Almanya Başbakanı Merkel'in derdi de bu mülteci sağanağına ülkemizi kalkan yapmaktır. Sayıları 3 milyonu bulan mülteciler Türkiye'nin sosyal siyasal kültürel dengesini zaten olumsuz derecede etkilemiştir. Yeni akının sonuçları ise daha da ağır olacaktır. AKP'nin dış politikası geri tepmiş ve imha olmuştur. AKP hükümeti mutlaka tedbir geliştirmek zorundadır.''

''HEDEF SURİYE'DEN SONRA TÜRKİYE'DİR''

Türkiye’nin terörle mücadelede, ne pahasına olursa olsun, milli varlık ve güvenliği koruyacak etkili, derinlikli ve taviz kabul etmeyen bir tutum sergilemesi gerektiğini dile getiren Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

"Çünkü sınırlarımızın hemen dibinde yeni bir dünya silah zoruyla, vahşet projeleri güdümüyle kurulmaktadır. PKK/PYD, dost ve müttefik gördüğümüz ülkelerden silah alarak Cizre’de, Sur’da Mehmetçiklerin, polislerin hayatlarına kastetmektedir. Ocak ayında Türkiye’ye gelerek çözüm sürecinin diriltilmesini tavsiye eden Joe Biden’in, doğrudan yüzüne bu gerçekleri vuramayanların bugünlerde iş işten geçtikten sonra yaptıkları sitem ve şikayetleri ise inandırıcı değildir. Obama’nın bir özel temsilcisinin, geçtiğimiz hafta Kobani’ye giderek YPG’nin elebaşlarından plaket alması nasıl bir senaryo ve oyunun devrede olduğunu tartışmaya mahal vermeyecek derecede ispatlamıştır. Hedef Suriye’den sonra Türkiye’dir. Sur ve Cizre ise hainlerin, dış güçlerin yönlendirmesiyle özellikle seçtiği, bölünme dinamiklerinin test edildiği yerlerdir. Şu garabete bakınız ki, Türkiye’ye karşı terörist eylem ve saldırı düzenleyenlerle ABD yanak yanağadır. Ve bu ABD’nin başkan yardımcısının Türkiye ziyaretinde AKP’li milletvekilleri, katılımcı diğer milletvekilleriyle birlikte aynı fotoğraf karesine girecek kadar zelil ve zillet faili olmuşlardır.''

Sayfa Yükleniyor...