Devlet Bahçeli’den MİT TIR’ları soruları

Bayburt mitinginde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MİT TIR’ları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’na yüklendi. Bahçeli, “Hangi yetkiyle silah sevkiyatı yapıldı, ne gibi çıkarlar elde edildi?” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 30.05.2015 - 17:11

Devlet Bahçeli’den MİT TIR’ları soruları

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Bayburt Saat Kule Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

Bahçeli, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

zenginleşti ve uçuşa geçti dediler fakat zenginleşen vatandaş değil yandaş, uçan Bayburtlu değil buhran lobisi oldu. Vatan evlatları aç gezerken, bakan ve Başbakan evlatları haram lokmayla doydular, küplerini doldurdular. Sizler sefalet yaşadınız, birileri saraylar yaptırıp sefa sürdü. Sizler fakirliğin girdabına düştünüz, birileri saltanatın zirvesine çıktı. Sizler kaybettiniz, hırsızlar kazandı. Sizler zarar ettiniz, rüşvetçiler karlarına kar kattı. Sizler üzüldünüz, haramzadeler sevinçten havalara uçtu. Sizler umutsuz, işsiz, yarınsız kaldınız, çalanlar, çırpanlar, sövenler azgın nefislerine hizmet etti. Bayburtlu kardeşlerimi istismar edenler, tertemiz vicdanları kullananlar emanete hıyanetlik etti.

Başörtüsünü istismar etmiş, inançlarımızı zedelemiştir. Kudüs, Kabe, Kur'an ve kutsal değerlerimizi istismar etmiş, vicdanları gasp etmiştir. İmam hatip konusunu istismar etmiş, gençlerimizi aldatmıştır. Milli iradeyi istismar etmiş, yolsuzluğu azdırmıştır. Yoksulları kandırmış, açlığa mahkum etmiştir ve AKP baştan ayağa istismar olmuştur.
Ya zillet ya da millet kazanacaktır. Ya Türkiye kazanacak ya da milliyetsizler istikbalimizi karartacaktır. Başka bir seçenek kalmamıştır. Artık sinsi oyunlar bitmelidir. Artık rezalet serüvenleri kapanmalıdır. Artık ihanetin perdesi yırtılıp atılmalıdır.

MİT TIR’larının içinde bir şehri tümden havaya uçuracak silah ve mühimmat olduğu açıklığa kavuşmuştur. AKP'li bir genel başkan yardımcısı bu silahların Özgür Suriye Ordusuna gönderildiğini itiraf etmesine rağmen üzerinde kimseler durmamıştır. Erdoğan Türkiye'yi böyle bir açmaz ve çukura nasıl sürüklemiştir? Hükümet, komşu coğrafyalardaki kanlı boğuşmaya hangi yasal ve ahlaki mazeretlere dayanarak silah sevkiyatı yapmıştır?

2002'den önce piyade tüfeği yapamadığımız kuyruklu yalanını devamlı dillendiren Davutoğlu, kimlerin silahını, hangi mihraklar adına ve hangi terörist gruplara gönderilmesine suç ortaklığı yapmıştır? Komşu coğrafyalardaki iç savaşa taraf olan, teröristleri, isyancıları ahlaksızca silahlandıran Erdoğan ve Davutoğlu vatana, millete ve devlete ihanet etmiş olmayacak mıdır?

Demokratik ve medeni bir ülkede, MİT TIR’larıyla ilgili yaşanan benzeri bir felaket tablosundan sonra hiçbir hükümet ayakta kalamayacaktır. AKP mafyalaşmış, çeteleşmiş, meşruiyetini kaybetmiştir. AKP silah kaçakçılarının, silah tüccarlarının, kan döken, can alan teröristlerin aparatı haline gelmiştir. Bu utanç verici durum Türkiye'yi uluslararası toplumda suçlu ve mahcup durumuna düşürecektir. Bayburt'tan soruyorum; Erdoğan hangi yetkiyle eli kanlı gruplara silah sevkiyatı yapmış, ne gibi çıkarlar elde etmiştir? Barzani'ye, PKK'ya, PYD'ye ağır silahlar verilmiş midir? Davutoğlu'nun yaptık dediği piyade silahları kimlerin elindedir, hangi hasımları öldürmektedir? AKP, siyasi namusu varsa bu soruları aydınlatmalıdır. Hiç kimse Türk milletini aldatamayacak, aldatmaya da hakkı olmayacaktır.

Türkiye hiç böyle bir iktidar görmemiştir. Türk milleti hiç bu tür bir karaborsa siyasetine rastlamamıştır. Yalan bunlardadır, inkar bunlardadır. Riyakarlık bunlardadır, talan bunlardadır, yağma bunlardadır. Allah ile aldatma bunların mesleğidir. Gıybet ve iftira bunların geçim kapısıdır.”

Sayfa Yükleniyor...