Bahçeli’den 'oylar düştü' diyene hodri meydan

MHP Lideri Bahçeli, referandumda en büyük firenin MHP’de olduğu iddialarına “erken seçim” çağrısıyla yanıt verdi, “Hodri meydan” dedi.

Haberler 15.09.2010 - 11:01

Referandumda en fazla firenin MHP’den verildiği iddialarına yönelik olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gülen grubunun ve Kürt açılımını destekleyenlerin bu söylentileri çıkardığını belirtti.

Bahçeli, “Bu yakıştırmaları aynı amaca yönelik, değişik senaryoların parçası olarak görüyorum. Fethullah Gülen grubu başta olmak üzere, bunların yayın organları, köşe yazarlarıyla Kürt açılımına destek ve yandaşlık yapan bazı kişi ve kuruluşlar, kaybedenin MHP olduğunu, gelecekte MHP gibi bir partinin kalmayacağını, referandum süreci kesinleşmeden, yoldaş ve yandaş medya aracılığıyla değerlendirme sahnesi kurarak figüranlık oyununu sergilemişlerdir” dedi.

Habertürk gazetesine konuşan Bahçeli MHP’nin kalelerinin çöktüğü söylentisinin de asılsız olduğunu ifade etti.

MHP lideri, “Bunlar doğru yorumlar değildir. Öyleyse en kısa zamanda bir erken seçim MHP’nin geleceği üzerindeki görüşleri de netleştirebilir. MHP’nin oy oranını merak edenlere hodri meydan: Haydi şimdi seçim zamanı” diyerek erken seçim isteğini bir kez daha tekrarladı.

Memleketi ve seçim bölgesi olan Osmaniye’de “evet” oyunun fazla çıkmasıyla ilgili olarak da Bahçeli, “Bahçeli, ‘Evet’ çıkan Osmaniye’nin sürpriz olmadığını, MHP oylarının düşmediğini söyledi” yorumunu yaptı.

Sayfa Yükleniyor...