Bahçeli'den 'takımını izliyor' eleştirisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın 'Öcalan kendi takımını izliyor' sözlerini eleştirdi, gündemdeki silah bırakma konusunda 'Akdeniz'in kuruması' benzetmesi yaptı.

31.03.2013 - 19:44

Bahçeli'den 'takımını izliyor' eleştirisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çözüm sürecine ilişkin eleştirilerini Antalya'nın Aksu ilçesinde vatandaşlara seslendiği konuşmasında sürdürdü.

Bahçeli'nin gündeminde, Başbakan Erdoğan'ın Abdullah Öcalan'a televizyon verilmesiyle ilgili değerlendirmesi ve PKK'nın sınırı silahla mı silahsız mı terk edeceği konuları vardı.

''PKK'nın silahı bırakması Akdeniz'in kuruması kadar imkansızdır'' diyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın, Öcalan'ı hayata döndürdüğünü televizyon ekranlarında itiraf ettiğini, cezaevi şartlarının iyileştirdiğini duyurduğunu söyledi.

Bahçeli, ''Hatta Öcalan'a 'televizyon verdik, kendi takımını izliyor' diyecek kadar aklı karışmış, bilinci çatallaşmış ve basireti kapanmıştır. Başbakan Erdoğan'a Aksu'dan sormak isterim ki PKK, ne zamandan beri takım olarak görülüyormuş. Bu takım hangi ligde, hangi rakiplerle mücadele etmektedir.

"ŞAŞIRMIŞTIR, ÇİZMEYİ AŞMIŞTIR"
Başbakan'ın ağzından çıkanı kulağı duymuş mudur? PKK'nın saldırıları bir müsabaka olarak mı değerlendirilmektedir? PKK'ın aldığı canlar, katlettiği vatan evlatları attığı goller olarak mı görülmektedir? PKK'ya terör örgütü dahi diyemeyen bir kişinin bu ülkede Başbakanlık makamında oturması hak mıdır, reva mıdır? Başbakan Erdoğan şaşırmıştır, çizmeyi aşmıştır'' şeklinde konuştu.

"AKDENİZ'İN KURUMASI KADAR İMKANSIZ"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın düne kadar ''silahlar sussun'' dediğini, bugün ise silahların bırakılmasını istediğini belirten Bahçeli, ''PKK'nın silahı bırakması Akdeniz'in kuruması kadar imkansızdır'' dedi.

Bugün sınır dışına çıkanların yarın yeniden gelerek saldırılarına devam edeceklerini ifade eden Bahçeli, Kandil'in Türkiye'nin sınırları içinde yer almadığını, terör örgütünün Türkiye'de saldırıları yaptıktan sonra Kandil'e sığındıklarını vurguladı.

PKK ile yürütülen müzakerelerde asıl gayenin militanların ülke dışına çıkmaları değil, Türkiye'ye iyice yerleşmeleri olduğunu ileri süren Bahçeli, PKK'nın dışarıya değil, içeriye girmenin peşinde koştuğunu kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...