Bahçeli'den teşkilata: AKP'ye karşı uyanık olun

MHP lideri Bahçeli, parti teşkilatına gönderdiği genelgede "AKP'nin dedikoducu ve fırsatçı siyasetine karşı mutlaka uyanık olunacak, partimize yönelik alçak planlara ve tuzaklara karşı teyakkuz içinde olunacaktır' dedi.

Anadolu Ajansı 15.03.2011 - 14:43

Bahçeli'den teşkilata: AKP'ye karşı uyanık olun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak genel seçim öncesinde parti teşkilatına genelge gönderdi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçim sürecinin başlama tarihinden oy verme gününe kadarki süreyi içeren seçim takviminin belirlendiğini, Bahçeli, buna göre 24. Dönem Milletvekilliği Genel Seçiminin başlangıç tarihinin 14 Mart 2011 olarak tayin ve tespit edildiğine vurgu yaptı.

''Türkiye'nin, dizginlerinden boşanmış, çatışma ve kutuplaşma dinamikleri eşliğinde ve tarihinin en kritik döneminde'' sandık başına gideceğini ifade eden Bahçeli, ''AKP hükümetinin gerçek yüzü seçim sandığında ortaya çıkacak ve 8 yılı aşan süredir taktığı maske inşallah yere düşecektir'' görüşünü savundu.

Bahçeli, şunları kaydetti:

''Başbakan Erdoğan'ın yönetimi altında AKP hükümeti teröristle müzakere etmiş, Kandil çetesine sessiz kalmış ve peşmerge kalıntılarıyla sarmaş dolaş bir halde ülkemizi ayrışmanın eşiğine kadar getirmiştir. Türk milletiyle kimin husumeti varsa AKP onlara yanaşmış ve kol kola girerek geleceğimizi sakatlayacak girişimleri birlikte icra etmişlerdir. AKP iktidarı, küresel güç merkezleri tarafından verilen siparişler doğrultusunda; Türklük bilincine darbe vurmuş, etnik nifak ve bölücü niyetlerin azması için elinden geleni arkasına koymamıştır.

ABD'nin açıkça taşeronu ve ileri karakolu gibi hareket eden AKP hükümetinin, özellikle Ortadoğu'daki halk hareketlerine yaklaşımı, kimlerin sözcülüğünü yaptığını ve hangi mesajları ilettiğini net olarak göstermiştir.

İmralı canisi yattığı yerden örgütünü yönetmeye devam etmekte ve belirli aralıklarla sözde ateşkes yenilemesi yaparak, AKP'nin affedilmez aymazlığı yüzünden Türkiye Cumhuriyeti devletiyle köşe kapmaca oynamaktadır. İmralı canisinin şantajlarına boyun eğen AKP zihniyetinin, terörle yaptığı pazarlıklarının merkezinde ise yeni anayasa olduğu açık ve bellidir. Özellikle 21 Marttan sonra, terörist eylemlerin seyrinin ise AKP hükümetinin vereceği tavizlere, vaat ettiği yeni anayasada Türkiye'yi yıkmak ve milletimizi parçalamak için atacağı adımlara bağlı olduğu anlaşılmaktadır.''

'TÜRKİYE KAYGILI VE KORKU İÇİNDE'
MHP lideri, bugün itibarıyla Türkiye'nin ''Sözde ileri demokrasi zırvası altında can çekiştiğini'' öne sürdü.

''AKP hükümetinin işine gelmedik ve duymayı istemediği söz ve duruşları gösterenler, kolluk gücü marifetiyle sindirilmekte ve eziyetlere maruz kalmaktadırlar. Sözde darbe iddiaları kapsamında devam eden yargı süreçlerinin bir türlü sonuçlandırılamaması adalete olan güveni sarsmakta ve hukukun tarafsızlığına ciddi anlamda gölge düşürmektedir'' iddiasında bulunan Bahçeli, Türkiye'nin bugün huzursuz, güvensiz, kaygılı ve korku içinde olduğunu ileri sürdü.

'AKP ZİHNİYETİNE HAK ETTİĞİ KARŞILIK VERİLECEK'
Bahçeli, ''AKP'nin tek başına iktidar serüveninin 12 Haziran günü son bulacağını'' savunarak ''Bunun farkında ve bilincinde olan iktidar partisinin oy havzasını genişletmek amacıyla, özellikle Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde yeni oyunlar oynayacağı ve tezgahlar tertipleyeceği anlaşılmaktadır'' iddiasında bulundu.

Devlet Bahçeli, genelgede şu ifadeleri de kullandı:

''Tekrar 12 Eylül Referandumu öncesine benzer kara bir propagandayla karşı karşıya kalınacağı kuvvetle muhtemeldir. Kaldı ki bunun işaretleri ve emareleri şimdiden alınmaya başlanmıştır. Hiçbir şart altında AKP'nin tahrik yüklü, nifak ve fitne yayan politikalarına, yalanlarına itibar edilmeyecek, kirletilmiş bilgilere kulak asılmayacak, tam bir inanmışlıkla teröristle el sıkışan ve bölücülüğün sırtını sıvazlayan AKP zihniyetine hak ettiği karşılık verilecektir. AKP'nin dedikoducu ve fırsatçı siyasetine karşı mutlaka uyanık olunacak, seçimlere yaklaştıkça kamuoyunu yönlendirmek için tertip edebileceği oyunlara karşı şimdiden dikkat edilecek, partimize yönelik alçak planlara ve tuzaklara karşı teyakkuz içinde olunacaktır.''

Teşkilatı da uyaran Bahçeli, ''Tüm teşkilat yöneticilerimiz ve mensuplarımız bundan böyle hiç durmayacak, beklemeyecek ve yılgınlık gösteremeyeceklerdir. Vatandaşlarımızla tam bir kucaklaşma sağlanacak, partimizin mesajları net ve berrak biçimde ulaştırılacaktır. Her kapı çalınacak, her gönüle girilecek, her el tutulacaktır. Ağlayan gözlerin yaşı silinecek, titreyen yüreklerin korkusu giderilecek, hüzünlü bakışların sisi dağıtılacak ve özlem içindeki kalplere umut verilecektir'' görüşünü vurguladı.

'MHP'NİN BAŞARISINI ÖNLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI DİKKATLİ OLUN'
Bahçeli ayrıca millete verilecek mesajların bir bütünlük dahilinde olması ve bu konuda yeknesaklığı sağlamak için; genel merkezin hazırladığı broşür, kitapçık, seçim beyannamesi ve benzerlerinin içeriğine titizlikle riayet edilmesi, sözler, vaatler ve verilen bilgilerde bunlara bağlı kalınması istendi.

''Milliyetçi Hareket Partisi'nin başarısından çekinen, bunu önlemeye çalışan ve aramıza sızmanın yollarını arayan kişi ya da kişilere karşı son derece dikkatli olunacaktır'' görüşünü de vurgulayan Bahçeli, ''Parti ya da ocak sembollerini çağrıştıran ya da bunları kanunsuz bir şekilde kullanan ve şirret amaçlarına alet eden kişi ya da topluluklara karşı önce Genel Merkezin bilgilendirilmesi, arkasından hukuki takibatın başlatılması için gerekli girişimlerin yapılması yerinde olacaktır'' uyarısı yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...