Bahçeli'den yeniden adaylık yanıtı

MHP lideri , eski Bayındırlık Bakanı Aydın'ın açıklamalarına "Bazı partilerin iç çekişmelerine özenerek MHP'nin yükselişini gölgelemeye hakkı yok. Ne sorunumuz varsa kendi aramızda çözeriz" yanıtını verdi.

11.04.2009 - 16:46

Bahçeli'den yeniden adaylık yanıtı

Parti genel merkezinde yapılan İl Başkanları ve Belediye Başkanları toplantısında konuşan Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "Koray Aydın, sizin bu yıl yapılacak kurultayda aday olamayacağınızı söyledi. Yorumunuz nedir?" sorusuna Bahçeli şu yanıtı verdi:

"MHP yönetiminde, milletvekilliğinde ve bakanlık sorumluluğunda bulunan bir kardeşimizin bazı partilerin iç çekişmelerine özenerek MHP'nin yükselen başarısını gölgelemeye veya hukuki tartışma zeminine çekmeye hakkı olmadığını düşünüyorum.

Biz bir aileyiz ve ne sorunumuz varsa kendi aramızda çözeriz. 9. Büyük Kurultay sürecine girdik. İl ve ilçe kongrelerimiz ve ardından kurultayımız yapılacak.

Herhangi bir sorun varsa başka zeminlerde, başka odaklarla işbirliği içinde olmaya gerek yok. Ülkücü hareketin sağduyusuna, milliyetçi ülkücü idarenin şaşmaz iradesine saygılı olmak lazımdır.

Bu iradenin tecelli ettiği yer de büyük kurultayımızdır. Herkes oraya davetlidir ve orada her şey görüşülür."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...