Bahçelievler'deki şüpheli araçtan patlayıcı çıktı

İstanbul Bahçelievler'de ihbar üzerine arama yapılan minibüste patlayıcı bulunduğu bildirildi. Minibüste bulunan yaklaşık 60 kilogram düzenekli patlayıcının türünün "rdx" olduğu ve alüminyum tozu ile güçlendirildiği belirlendi.

Haberler - DHA 13.12.2017 - 20:11

Bahçelievler'deki şüpheli araçtan patlayıcı çıktı

Son dakika haberi! 

İstanbul Bahçelievler'de polis tarafından durdurulan ve arama yapılan minibüste patlayıcı madde ele geçirilirken, sürücü gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, Mahmutbey 18. Sokak'ta seyreden beyaz renkli bir minibüsü durdurdu.

Bölgeye gelen Terörle Mücadele Şubesi, Olay Yeri İnceleme Şubesi ve Bahçelievler Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile bomba imha uzmanı polisler, içinde patlayıcı madde olduğu iddia edilen araçta inceleme yaptı.

Bu sırada, minibüsün bulunduğu sokak ile çevresindeki bazı sokaklar trafiğe kapatıldı.

Minibüste yapılan aramada, miktarı ve türü henüz açıklanmayan patlayıcı madde ve düzenek ele geçirildiği bildirildi.

İncelemenin ardından minibüs çekici ile götürülürken, sürücüsü gözaltına alındı.

60 KİLOGRAM PATLAYICI

Bahçelievler'de polis tarafından arama yapılan minibüste yaklaşık 60 kilogram düzenekli patlayıcı bulunduğu ve bunun alüminyum tozu ile güçlendirildiği tespit edildi. 

Mahmutbey 18. Sokak'ta park halindeki beyaz renkli minibüste bulunan patlayıcı madde ile ilgili detaylar ortaya çıktı. 

Minibüste bulunan yaklaşık 60 kilogram düzenekli patlayıcının türünün "rdx" olduğu ve alüminyum tozu ile güçlendirildiği belirlendi. 

Bu arada, sürücünün ardından bir kişinin daha gözaltına alındığı, şüphelilerin terör örgütü PKK üyesi oldukları belirtildi. 

Bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, Mahmutbey 18. Sokak'ta park halindeki beyaz renkli minibüste arama yapmış, araçta patlayıcı madde bulunmuştu. Minibüsün sürücüsü gözaltına alınmış, araç çekici ile olay yerinden kaldırılmıştı. 

Sayfa Yükleniyor...