Bahçeli'den ittifak açıklaması: Erdoğan'ın temaslarından rahatsız değiliz

SON DAKİKA HABERİ: Twitter hesabından paylaşım yapan MHP lideri Bahçeli, HDP'nin kapatılmasına yönelik çağrısını yineledi, "MHP’ye düşen bir sorumluluk olursa da gereği seve seve yapılacaktır" dedi. Cumhur İttifakı'na yönelik mesaj da veren Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızın ittifak zeminini genişletmek için yaptığı ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

14.01.2021 - 16:47

Bahçeli'den ittifak açıklaması: Erdoğan'ın temaslarından rahatsız değiliz

Son dakika haberi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

HDP'nin kapatılması çağrısını tekrarlayan Bahçeli, "HDP’nin kapatılmasıyla ilgili görüşümüz berraktır ve öncelikle bir hukuk meselesidir" dedi.

"İnanıyorum ki, hukuk kendi mecrasında en makul ve milli vicdana muvafık çözüm yolunu bulacak ve adalet tesis edilecektir" ifadelerini kullanan Bahçeli, "MHP’ye düşen bir sorumluluk olursa da gereği seve seve yapılacaktır" diye konuştu.

MHP liderinin Cumhur İttifakı'na yönelik mesajları da oldu. "Net olarak açıklıyorum, neye mal olursa olsun Cumhur İttifakı sonuna kadar yaşayacaktır" diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhur İttifakı’nın zeminini genişletmek amacıyla yaptığı veya yapacağı temas ve ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değildir. Bu temas ve ziyaretlerin ittifakımızın güçlenmesine hizmet edeceğinden dolayı desteğimiz tamdır. Cumhur İttifakı’nı bozmayı hiçbir şart altında aklımın köşesinden geçirmem"

Sayfa Yükleniyor...