'Bak' ve 'Duman' pul biberi yemedi!

Edirne Kapıkulu Sınır Kapısı'nda, 2 yolcunun valizinde eroin yakalandı. Eroinin üstünü pul biber ve kahveyle örten kişiler, Narkotik'ten 'Bak'ı atlatamadılar. Dün de 'Duman' aynı yönteme rağmen başarılı olmuştu.

Haberler 29.04.2010 - 20:45

'Bak' ve 'Duman' pul biberi yemedi!

Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapmak isteyen 2 yolcunun valizinde, üzeri pul biber ve kahve ile kamufle edilmiş toplam 7 kilo 736 gram eroin ele geçirildi.

Bir ihbarı değerlendiren Edirne Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik Müdürlüğü ekipleri, 'den Bulgaristan'a çıkış yapmak üzere Kapıkule Yolcu Salonu Gümrük Sahası'na gelen otobüsü durdurdu.

Otobüste bulunan yolculara ait valizler X-Ray cihazından geçirildi. Yolculardan Litvanya uyruklu V.T'nin valizine narkotik detektör köpeği 'Bak'ın aşırı tepki vermesi üzerine, valizde detaylı arama yapıldı.

Aramada valizin taban kısmında gizlenmiş vaziyette, kokuyu kamufle etmek amacıyla üzerine kırmızı pul biber ve kahve serpilmiş bir paket içerisinde 4 kilo 720 gram eroin bulundu.

Bir başka otobüste bulunan M.M.S'nin valizine de narkotik köpeği 'Bak'ın aşırı tepki göstermesi üzerine arama yapıldı. Aramada, aynı yöntem kullanılarak kamufle edilmiş 3 kilo 16 gram eroin ele geçirildi.

Yakalanan 2 kişi yapılan sorgularının ardından Edirne Adliyesi'ne Sevk edildi.

Bu arada, dün de 2 kilo 958 gram eroin aynı yöntemle narkotik köpeği Duman tarafından bulunmuştu. Olayla ilgili gözaltına alınan Romen uyruklu M.N.G tutuklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...