Bakan Arslan: İstanbul'u başka yerlerle karıştırmasınlar

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, ABD uçuşlarında cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların uçak altı kargo bölümünde taşınmasıyla ilgili" İstanbul'u başka yerlerle karıştırmasınlar" dedi.

Haberler 21.03.2017 - 16:04

Bakan Arslan: İstanbul'u başka yerlerle karıştırmasınlar

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, ABD uçuşlarında cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların uçak altı kargo bölümünde taşınması konusunda açıklamalarda bulundu.

Arslan, uygulamanın doğru olmadığını belirterek, İstanbul'u başka yerlerle karıştırmasınlar dedi.

Bakan Ahmet Arslan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Cep telefonu ve akıllı telefonların bagajda değil kokpitte taşınmasıyla ilgili bir kara aldılar. Önümüzdeki günlerde açıklayacaklar. Bizim ülkemiz açısından da doğru bir şey değil. Amerika açısından da doğru değil. Zira kimse keyfi için oraya gitmiyor ya da keyfi için ordan gelmiyor. İki ülkenin ilişkilerinin gelişmesi açısından da bu yolculuklar yapılıyor. Bu konuda gerekli talimatları arkadaşlara verdik.

Amerika Birleşik Devletleri’nin ilgili otoriteleri ile de görüşüyoruz. Seyahat süresinde bu tip cihazların da yanında olmasının çok daha verimli olacağını düşünüyoruz. Özelllikle Atatürk Havalimanı’nı başka havalimanlarıyla karıştırmamaları gerektiklerini de vurguluyoruz. 80 milyonun üzerinde uçuşun gerçekleştiği İstanbul’u başka yerlerle bence karıştırmasınlar. Bu anlamda her türlü güvenliği, tedbiri zaten alıyoruz.

Her zaman her uygulamada karşılıklı uygulamanın nasıl olacağı konuşulur. Bizim derdimiz uygulamanın nasıl olacağı konusu değil bu uygulamanın yolcunun konforunu da sayısını da düşürebileceği."

Sayfa Yükleniyor...