Bakan Çağlayan’ı kızdıran soru

Muş’ta bulunan Devlet Bakanı Çağlayan bir vatandaşın, “Bugüne kadar Muş’a ne yatırım yaptınız” sorusuna sinirlendi.

Haberler 26.08.2010 - 16:41

Dün Muş’a giden Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Belediye Başkanı AK Partili Necmetin Dede’yi ziyaret etti.

Vatandaşların da bulunduğu başkanın makamında bir kişi el kaldırarak Bakan Zafer Çağlayan’a soru sordu. Adının Kamil Karslı olduğunu söyleyen 30 yaşlarındaki kişi, “Yıllarca Ticaret Odası Başkanlığı yaptınız. Koskoca bir Cumhuriyeti’nin Sanayi Bakanısınız. Bugün Muş’a hiçbir yatırım yapmadınız. Yani 8 senedir AK Partidesiniz Muş’a hiçbir yatırımınız yok” dedi.

Araya giren Bakan Çağlayan “nereye” diye sordu. “Muş’a şu ana kadar hiçbir yatırım yok. Çimento fabrikası zaten siz gelmeden öncede vardı. Ne yaptınız, bugüne kadar? Bir vatandaş olarak soruyorum” diyen Karslı’ya Bakan Çağlayan “Sen Muş’ta mı yaşıyorsun?” diye sordu. “Evet Muş’ta yaşıyorum” yanıtını veren Kamil Karslı’ya Bakan Çağlayan bu kez “Uzayda yaşamıyorsun değil mi?” dedi.

“Ben Muş’ta yaşıyorum” diyen Karslı’nın sözünü kesen Bakan Çağlayan “Belediye Başkanının anlattıklarını dinledin mi?” diye sordu. Vatandaş, “Ben 20 dakikadır gelmişim” diye cevap verdi. Çağlayan sinirli biçimde “Belediye Başkanının anlattıklarını dinledin mi?” diye ikinci kez sordu. Karslı’nın “Önceden veya sonradan gelmem fark etmez” demesine sinirlenen Bakan Çağlayan belediye başkanın söylediklerini dinleyip dinlemediğini üçünçü kez sordu ve ayağa kalktı.

Bakan Çağlayan daha sonra işaret parmağını sallayarak, “Öğreneceksin, bakacaksın sonra gelip bana bir daha soracaksın” dedi.

Bakan Çağlayan’ın yanındakilerin de karşılık vermesi üzerine korumalar tarafından çembere alınan Kamil Karslı’ya herkes laf atmaya başladı. Bu sırada bir kişinin “Lan s... git” dediği duyuldu. Kamil Karslı, korumalar tarafından belediye binasından çıkarıldı. Bakan Çağlayan daha sonra eski Tekel depolarında incelemelerde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...