Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez'i makamında ziyaret ettikten sonra ilçedeki bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Eroğlu, konuşmasında, 16 Nisan'ın Türkiye için büyük önem taşıdığını, parlamenter sistemin ekonomik krizlere, kargaşalara ve kavgalara neden olduğunu belirterek, Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana 65 hükümetin görev yaptığını ifade etti.

Parlamenter sistemin istikrarsızlığa sebep olduğunu, Türkiye'nin hızlı gelişmesinin engellendiğini kaydeden Eroğlu, "Binali Bey ve Cumhurbaşkanımızı istisna kabul edersek bugüne kadar bütün cumhurbaşkanları ile başbakanlar sürtüşmüş, kavgalar olmuştur" diye konuştu.

Geçmişte yaşanan "Anayasa kitapçığı fırlatma" olaylarını anımsatan Eroğlu, 22 bankanın batması, IMF'ye borçlanılmasıyla sonuçlanan bu olayın faturasını yine milletin ödediğini belirtti.

Bakan Eroğlu, şöyle konuştu:

"Etrafımızda Türkiye'nin gelişmesinden rahatsız olan çok ülke var. Çünkü Türkiye şahlanırsa bu aslanları tutmak mümkün olmaz. Çünkü biz büyük milletiz, şanlı bir tarihimiz var. Avrupa, PKK, DEAŞ ve HDP yeni cumhurbaşkanı istemiyor. CHP'nin üst yönetimi istemiyor ama ben şuna inanıyorum ki Anadolu'da CHP'ye gönül vermiş, MHP'ye gönül vermiş, AK Parti'ye gönül vermiş insanlar bunun farkında: Güçlü ve büyük Türkiye için, büyük hedeflerin gerçekleşmesi için hep birlikte evet diyeceğiz."

Muhalefetin iddiasının aksine Türkiye'de rejimin değişmeyeceğini anlatan Eroğlu, "Rejim filan değişmiyor. Sayın Kılıçdaroğlu gıda rejimini kastediyorsa onu bilmem" dedi.

TORBALI'YA YAPILAN HİZMETLER

Torbalı ile gönül bağı olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, ilçede önemli çalışmalar yaptıklarını, dereler ıslah ettiklerini, hastane için yer temin ettiklerini, Küçük Menderes Havzası'nın AK Parti iktidarıyla hayat bulduğunu bildirdi.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya da Torbalı'ya verdiği hizmetler dolayısıyla Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na teşekkür ederek, "Birileri Torbalı'yı çöplük haline getirmek istedi, Sayın Bakanımın büyük desteğiyle o konuyu bir kenara attık. İzmir'de 35 projemiz vardı, 36'ncısı Sultanlar Vadisi Projesi'dir. Sadece Torbalı'nın değil, tüm bölgenin projesidir. Benim hemşehrilerim de doğrunun, çalışkanın yanında, memleketinin peşindedir" diye konuştu.

Konuşmalar sonrası Orman Genel Müdürlüğü tarafından fidan dağıtımı gerçekleştirildi.