Bakan Fikri Işık, Irak Büyükelçisi ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Irak Büyükelçisi ile görüştü.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 10.11.2016 - 16:20 | Son Güncelleme : 10.11.2016 - 17:29

Bakan Fikri Işık, Irak Büyükelçisi ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Irak'ın Ankara Büyükelçisi Hişam Ali Ekber İbrahim el Alevi'yi Milli Savunma Bakanlığı’nda kabul etti.

Bakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, büyükelçinin talebi üzerine gerçekleşen görüşmede, Irak'taki gelişmeler ayrıntılı olarak ele alındı.

Görüşmede, Türkiye'nin, Irak'ın toprak bütünlüğüne ve birliğine her zaman verdiği önemi vurgulayan Işık, Türkiye'nin Başika kampında eğittiği unsurların ve uluslararası koalisyona sağladığı katkıların, Irak'ın terör örgütü DAEŞ ve diğer terör örgütlerinden kurtarılması amacı taşıdığını anlattı.

Musul ve civarında DAEŞ’e yönelik Irak güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonlarda sağlanan ilerlemeden duyduğu memnuniyeti ifade eden Işık, bu operasyonlar sırasında özellikle Musul ve Telafer'e tamamen yabancı olan unsurların müdahalesi halinde ortaya çıkabilecek ciddi risklere işaret etti.

Bakan Işık, Sincar'da bulunan terör örgütü PKK mevcudiyetine vurgu yaparak, buna müsaade edilmeyeceğini kaydetti.

Görüşmede, terör örgütü PKK'nın veya bağlantılı unsurlarının her iki ülkenin de aleyhine olan faaliyetlerine izin verilmemesine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Sayfa Yükleniyor...