Bakan Gönül de öğrenci affını bekliyor

Cumhurbaşkanı'nın öğrenci affı yasasını onaylamasını bekleyenler arasında Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de var.

NTV Haber 17.02.2011 - 21:04

Bakan Gönül de öğrenci affını bekliyor

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül NTV'ye açıkladı; öğrenci afsından yararlanıp 1979'da bıraktığı doktora eğitimine yeniden başlayacak.

Torba Kanun’un üzerinde en fazla mutabakat sağlanan maddesi öğrenci affından yaklaşık 500 bin kişi yararlanacak. Yasa için Cumhurbaşkanı Gül'ün onayını beklenirken, bu imzayı bekleyenler arasında 72 yaşında bir öğrenci adayı daha var: Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül.

Milli Savunma Bakanı, 1960 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden dereceyle mezun oldu, kazandığı bursla Güney California Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı ancak sıra doktoraya geldiğinde kariyeri eğitimine engel oldu.

Mülkiye'de doktora derslerini aldı ama tez yazım aşamasında 1979 yılında Ankara Valiliği’ne atanınca doktorası yarım kaldı. Gönül iki yıl sonra YÖK Kurucu Üyesi oldu ve doktorasını tamamlama niyetlenin önüne, "YÖK üyesi olduktan sonra doktor oldu" eleştirilerinden çekinmesi geçti.

Ve Bakan Gönül 32 yıllık özlem üzerine NTV'ye konuşan Gönül, Gül'ün imzasının ardından hazırladığı belgelerle okulunun yolunu tutacağını ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Milli savunma bakanı, iki yıllık doktora eğitimini bu defa tamamlayabilirse, 74 yaşında "doktor" vecdi gönül olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...