Bakan Günay muhtarla tartıştı

Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, muhtarlarla yaptığı kahvaltı sırasında bir kadın muhtarın tepkisiyle karşılaştı. Sinirlenen Günay, kendi aralarında konuşan muhtarları da uyardı.

28.05.2011 - 14:58

Bakan Günay muhtarla tartıştı

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, birinci bölge milletvekili adaylarıyla birlikte Hasan Sağlam Öğretmenevi’nde muhtarlarla kahvaltı yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı, muhtarların yeni bir statüye kavuşturulması gerektiğini belirterek, "Saygınlık mutlaka gerekiyor. Biz bunu hukuk sistemi içinde yeniden koyacağız. Muhtar özerkliği temsil ediyor. Halkın doğrudan seçtiği insanlara yeni bir statüye kavuşturmak zorundayız" dedi.

Bakan Günay’ın bu sözlerine masada oturan bir kadın muhtar "Neden kavuşturmadınız o zaman" diye bağırdı.

Bu çıkış üzerine sinirlenen Günay, "Her şeyin zamanı var. Anayasa yeni değiştirmeye çalışıyorsunuz. Madımak Oteli’nde kebapçıyı çıkardık kültür merkezi yaptık, Her şey bir anda olmuyor. Bu ülkede nice birikmiş sorunlar var. 12 Eylül anayasasını değiştirelim derken tüm partiler karşımızda bir cephe oluşturdu. Önümüzde çok büyük sorunlar var. Biz bunu adam adım aşmaya çalışıyoruz ama arkadaşlar yasa değiştirmek zor değil, zihniyet değiştirmek zor" dedi.

Bakan Günay, bu sözleri söylerken arka masalardan gelen tepki konuşmalarını, "Kendi aranızda konuşmaya son verirseniz daha iyi olacak. Hep beraber konuşmayalım" diye çıkıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...