Bakan Günay o tiyatrocuyu çağırıp uyarmış

Başbakan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın oyunu terketmesine yol açan tiyatrocuyu Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın makamına çağırıp uyardığı ortaya çıktı.

NTV Haber 13.04.2011 - 15:00

Tolga Tuncer, 'Genç Osman' isimli oyunda hareketleriyle Başbakan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın oyunu terketmesine yol açmıştı.

Sümeyye Erdoğan'ın Ankara Büyük Tiyatro'da salonu terketmesinin ardından Devlet Tiyatroları'nın soruşturması sürerken, Kültür Bakanı Ertuğrul Günay soruşturmanın bitmesini beklemedi.

Olayla ilgili "Gereği yapılacak" diyen Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın genç oyuncuyu makamına çağırarak uyardığı ortaya çıktı.

Günay, yapılan görüşmeyi "Başbakanın kızıyla ilgisi yok, oyuncu hakkında çok şikayet var" sözleriyle değerlendirdi.

Bakan Günay, "Madem ki devlet olarak sanata yatırım yapıyoruz, birinci ilkemizin sanatın gelişmesini sağlamak olduğu kadar halka saygılı bir biçimde bunların sunulmasını sağlamak olduğunu da ilgili herkese aktardım" diye konuştu.

Uyarının Sümeyye Erdoğan ile ilgisi olmadığını savunan Ertuğrul Günay, şunları söyledi:

"O oyunda sayın Başbakan'ın kızının bulunması sadece bir tesadüf. Aynı oyuncuyla ilgili başkalarının da yakınmaları vardı çok miktarda. Hatta oyunun sahneye koyucusu rejisörünün de yakınmaları olduğunu bu vesileyle öğrenmiş oldum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...