"Fırat Kalkanı olmasaydı PYD kantonları birleştirirdi"

Fırat Kalkanı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Fırat Kalkanı kararını almasaydık bugün PYD kantonları birleştirmiş olur muydu? Olurdu" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.03.2017 - 10:31 | Son Güncelleme : 04.03.2017 - 10:32

"Fırat Kalkanı olmasaydı PYD kantonları birleştirirdi"

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti İl Başkanlığı tarafından Balıkesir Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Suriye'nin kuzeyinde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

'nin bu coğrafyada istikrarı teminat altına alması gerektiğini söyleyen Işık, "Türkiye'nin hızlı kararlar alabilmesi ve süratle uygulayabilmesi lazım. Parçalı bir yapı olsaydı Fırat Kalkanı Harekatı kararını alabilir miydik? Fırat Kalkanı kararını almasaydık bugün PYD kantonları birleştirmiş olur muydu? Olurdu. Bunun maliyetinin Türkiye'ye ne olacağını hepimiz hesap edebiliyoruz. Şu içinde yaşadığımız süreç bile 'Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi'nin Türkiye için ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor." değerlendirmesini yaptı.

Sayfa Yükleniyor...