Bakan korumaları Vali'yi tanımayınca...

Vatandaşları Bakan'ın otomobilinin duracağı yerden geriye götürmek isteyen korumalardan birisi tanımadığı Şanlıurfa Valisi'ni kolundan tutarak uzaklaştırmaya çalıştı. Ne olduğunu anlamayan Vali eliyle polisi geri itti ve 'terbiyesiz ' dedi.

03.02.2011 - 17:48

Bakan korumaları Vali'yi tanımayınca...

Şanlıurfa'da bir giyim mağazası için düzenlenen ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın katıldığı açılış töreninde koruma krizi yaşandı.

Bahçelievler Mahallesi'nde bir giyim mağazasının açılışında Bakan Bağış'ın gelişi davul zurna eşliğinde beklenirken, yoğunluk nedeniyle koruma polisleri tören alanını açmak istedi.

Vatandaşları Bakan'ın otomobilinin duracağı alandan geriye götürmek isteyen koruma polislerinden birisi, tanımadığı Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'ı kolundan tutarak uzaklaştırmaya çalıştı. Bir anda ne olduğunu anlamayan Vali Okutan, eliyle geri ittiği koruma polisine 'Terbiyesiz ' diyerek tepki gösterdi.

Tepkisini sürdüren Vali Okutan'ı tören alanında bulunan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol ile diğer bürokratlar sakinleştirmekte güçlük çekti.

Açılış için alana gelen Bakan Egemen Bağış'ın ineceği sırada araca yaklaşan polisleri görünce yeniden sinirlenen Vali Okutan, "Çekil git" diyerek geri gitmelerini istedi.

Otomobilden inen ve Vali'nin gergin halini fark eden Bakan Bağış, "Hayırdır Vali Bey?" diye sordu. Vali'nin suskun kalmasının ardından diğer kişiler ile selamlaşan Bakan Bağış, halk oyunları ekibinin gösterilerini izleyip, alanda toplanan kalabalığa kısa bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından Bakan Bağış ve beraberindekiler dua edip, kurdelesini kestikleri mağazanın açılışını yaptı. Bir süre mağazayı dolaşan Bağış daha sonra Şanlıurfa Valiliği'ne hareket etti.

Bakan'ın gitmesinin ardından mağazada görevli 4 personelin, balkona çıkarak gömlekleri aşağıda toplanan kalabalığın üzerine atmaları izdiham görüntülerine neden oldu. Havadan atılan gömlekleri almak isteyenler birbiriyle yarışırken, kavgaya tutuşan bazı çocukları ise yetişkinler güçlükle ayırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...