İlişkili Haberler

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "FETÖ'yü temizlemek kolay değildi. Bizden başka da temizleyecek bir Allah'ın kulu, ortam, kurum, bir parti de yoktu. Çok şükür o da temizlendi." dedi. 

Bakan Özhaseki, Yerel Yönetimler Karadeniz Bölge Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, Cumhuriyet tarihinde ve ondan önceki medeniyetlerde de birçok zorluklar yaşanıldığını ama son üç yıldaki zorluğun hiçbir dönemde olmadığını vurguladı.

Gezi olayları, parti kapatma davaları, 17/25 Aralık darbe girişiminden bahsetmediğini anlatan Özhaseki, şöyle devam etti:

"Bunların her biri bir engel, bir zorluktur ama bir PKK belası var. Bu PKK belası dışarıdan ayar verilen, para verilen, silah verilen, akıl verilen, dünyanın en eski, vahşi kabilelerinde kalmamış derecesinde cani, güya sosyalist olduğunu söyleyen ama kapitalistlerin kucağına oturmuş bir teşkilat. Bunlar senelerdir ülkede insanlara kan kusturuyorlardı. Seçime bağımsız parti gibi girip AK Parti'yi iktidardan düşürüp öz yönetimler ilan ederek paçavralarını bayrak diye asarak bağımsızlık peşinde koşuyorlardı. Kocaman bir plan vardı. Arkasında dev ülkeler, akıl, para... Bunlarla mücadele ettik. Hamdolsun, ülkemizin içi temizlendi. Dışarıda şimdi temizlik yapılıyor. Rabb'im Mehmetçiklerimize yardım etsin. Bizler de onlara yardım edenlerden oluruz inşallah. Ülkemizin bekası için önemli bir iş bu."

Ülkenin bir FETÖ belası atlattığına işaret eden Özhaseki, bunun vücudu adeta kanser uru gibi sardığını belirtti.

Onu ameliyatla attıklarını, vücudu da tedavi ile yeniden hayata döndürdüklerini anlatan Özhaseki, "Hepimize gelmişler, sırıtık yüzle 'hizmet ehliyiz' diyerek ama bildiğimiz İslami kaideleri ters düz eden, inandığımız ne varsa hepsinin dışında işler yaparak örgütlenmiş yapı. FETÖ'yü temizlemek kolay değildi. Bizden başka da temizleyecek bir Allah'ın kulu, ortam, kurum bir parti de yoktu. Çok şükür, o da temizlendi" ifadelerini kullandı.

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti Tokat milletvekilleri Coşkun Çakır, Zeyid Aslan ve Celil Göçer, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Metin Polat ile Karadeniz Bölgesi'ndeki il, ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.