Bakan Özlü'den zeytin ağaçları eleştirilerine tepki

AK Parti döneminde 72 milyon zeytin ağacı dikildiğini belirten Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Teşekkür edilmesi gereken siyasi kadroya sanki zeytinlikleri yok edecekmiş gibi davranmak gerçekten iyi niyetle bağdaşır bir durum değil" dedi.

DHA 12.06.2017 - 07:15 | Son Güncelleme : 12.06.2017 - 07:25

zeytinlik

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce'de katıldığı iftar programında, zeytin ağaçlarına karşı bir kanun çıkarılacağı yönünde hava oluştuğunu söyledi.

Referandum sonrasında hazırlanan üretim reform paketinin Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmesi esnasında, muhalefetten bazı milletvekillerinin manipülasyonu ile böyle bir havanın oluştuğunu söyleyen Özlü şöyle konuştu:

"Bizim dönemimizde tam 72 milyon zeytin ağacı dikilmiştir. Yaklaşık 100 milyon zeytin ağacı sayısını 172 milyona çıkardık. Teşekkür edilmesi gereken bir siyasi kadroyuz. Bu kadroya sanki zeytinlikleri yok edecekmiş gibi davranmak gerçekten iyi niyetle bağdaşır bir durum değil" dedi.

Bugüne kadar, Türkiye'deki zeytinlik sahalarının verimliliklerinin artırılması ve geliştirilmesi yönünde bu çevrelerden kendisine öneri gelmediğini belirten Özlü, "Bunlar Türkiye'yi tutmak isteyen, bunlar Türkiye'nin hamle yapmasını istemeyen çevreler. Maalesef insanların temiz duygularını kullanmak için gayret sarf ediyorlar. Hiç biri iyi niyetli değil" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...