Bakana bu kez ‘adam gibi adamsın’ dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Marmaris ziyareti sırasında kendisine “Vay Kralsın” diyen 11 yaşındaki Selahi Varol’u makamında ağırladı. Bakan Kılıç'a sarılan küçük Selahi bu kez de “Adam gibi adamsın” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 31.08.2012 - 16:34

Bakana bu kez ‘adam gibi adamsın’ dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Muğla’nın Marmaris ilçesindeki esnaf gezisi sırasında ''Vay kralsın'' diyerek boynuna sarılan Selahi Varol ile babası Ahmet Varol'u makamında kabul etti.

Selahi'yle nasıl tanıştığını anlatan Kılıç, ''Selahi koşarken bize çarptı, elindeki paralar sağa sola dağıldı. Biz de paraları topladık ve kendisine verdik. Gönderdiğimizi sandık ama az sonra esnafın ikram ettiği çayı içerken Selahi yeniden geldi. O andan itibaren de film koptu'' diye konuştu.

Ankara'ya ilk kez gelen Selahi'ye Anıtkabir, Ankara Kalesi, Hacı Bayram Camii ve Taceddin Dergahı'nın gezdirileceğini söyleyen Bakan Kılıç, Selahi'ye ayrıca Mehmet Akif Ersoy'un Safahat kitabını hediye ederek, bir daha bir araya geldiklerinde İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere okuyacağının sözünü aldı.

Selahi'nin eğitimiyle ilgili bir soru üzerine Bakan Kılıç, “Selahi adeta bizim ilköğretim kolumuz gibi çalışacak ve gözetimimiz altında olacak'' dedi.

GÜLÜMSETEN DİYALOG
Bakan Kılıç ile küçük Selahi arasında ilginç diyaloglar da yaşandı. Aşağıdaki diyalog herkesi güldürdü.

Kılıç: Ben seni özledim.
Selahi: Ben de seni.
Kılıç: Hiç özlemiş gibi durmuyorsun…
Selahi: Çünkü yanındayım.

HEDİYE ÇANTA
Bu arada, Selahi'ye ''Safahat'' adlı eserin dışında, içinde futbol, voleybol ve basketbol topları ile kırtasiye malzemelerinin olduğu bir çanta daha hediye edildi. Çantada Selahi'nin anne ve babasına da çeşitli hediyelerin de olduğu bildirildi.

'MARMARİS'E GELİRSEN ACI KÖFTE YAPACAĞIM'
Kabul sırasında oldukça rahat görünen minik Selahi, Bakan Kılıç'ı Marmaris'e davet etti ve gelmesi halinde ''acı köfte'' yapma sözü verdi.

‘ADAM GİBİ ADAMSIN’
Selahi, yine ''kralsın'' diye hitap ettiği Bakan Kılıç'ın, ''kral işini bırakalım ama'' demesi üzerine bu kez, ''Kral değilsin o zaman, adamsın. Adam gibi adamsın'' dedi.

KARNE SÖZÜ
Bu arada, Bakan Suat Kılıç, Selahi ve ailesini Ankara'ya davet etti.

Selahi'ye ''senden bir isteğim var, yerine getirir misin ?'' diye soran Bakan Kılıç, olumlu yanıt alması üzerine, ''Bu yaz ben geldim, sen geldin, ödeştik. Kışın sen geliyorsun, annen de, ablan da, kardeşin de geliyor o zaman. Karne tatilinde ben sizi Ankara'da misafir edeceğim'' ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...