Bakan’a yumruklu saldırıya itiraza ret

Bakan Taner Yıldız'a yumruklu saldırıda bulunan Şahin Şimşek'in aldığı cezaya yapılan itiraz reddedildi. Yıldız da tazminat davası açılmasını engelledi.

Anadolu Ajansı 11.02.2011 - 15:05

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a katıldığı şehit cenazesi töreninde yumruklu saldırında bulunan beden eğitimi öğretmeni Şahin Şimşek, yargılandığı davada salı günü 3. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki son duruşmada, 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çaptırılmıştı.

Şimşek'in cezasının uygulanması, daha önce sabıkası olmaması ve kamu görevlisi olması nedeniyle 5 yıl süreyle geriye bırakılmıştı.

Şimşek'in aldığı cezanın ertelenmesine itiraz eden Bakan Yıldız'ın avukatları bir üst mahkeme olan Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz dilekçesi verdi. Mahkeme, Yıldız'ın avukatlarının itirazını reddetti.

Avukatların tazminat davası açmak yönündeki girişimlerinin ise Bakan Yıldız tarafından engellendiği öğrenildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 19 Nisan 2010'da şehit Jandarma Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın cenaze töreni sırasında Şahin Şimşek'in yumruklu saldırısına uğramış, olaydan sonra tutuklanan Şimşek, 13 Temmuz 2010'da yapılan ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...