Bakandan huzurevinde altın günü sohbeti

Ankara’da bir huzurevini ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, yaşlıların sorunlarıyla yakından ilgilendi. Bakan Şahin, huzurevi sakini kadınlarla altın günü muhabeti de yaptı.

20.01.2012 - 14:35

Bakandan huzurevinde altın günü sohbeti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce 75. Yıl Dinlenme ve Bakımevi'nde düzenlenen bir katıldı.

Yaşlı vatandaşlarla ilgilenen Bakan Fatma Şahin, 77 yaşındaki Ayhan Taşdelen'in gözünde bir rahatsızlık olduğunu görünce doktorların bakması talimatını verdi.

Taşdelen'in hastaneye gideceğini söylemesi üzerine Şahin, kendisine hem doktorların bakacağını, hem de onu hastaneye gönderebileceklerini söyledi.

Şahin'e, masalarına gittiği bir grup kadın da baklava ikram etti. Bakan Şahin, masalarına oturduğu kadınlarla bir süre sohbet etti. Sohbet sırasında gülümseten diyaloglar yaşandı.

Bakan Şahin’in “Altın günü mü yapıyorsunuz?” sorusuna, yaşlı bir kadın “Yok, hayır. Burada kalırken altını nereden bulacağız” diye yanıt verdi. Bunun üzerine Şahin, “Belli olmaz, stakta bir şeyler olabilir” dedi.

Fatma Şahin, bir huzurevi sakininin “Çok genç bakan olmuşsunuz?” sözlerin üzerine “Çok genç değilim, 66 doğumluyum. Normal yaşlıyım” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...