Bakan Müezzinoğlu'dan anayasa için referandum sinyali

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada referandum için ekim eya kasım ayına işaret etti.

NTV Haber 28.03.2016 - 03:52

referandum müezzinoğlu.jpg

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yeni anayasa için ekim veya kasım ayında referandum sinyali verdi.

Müezzinoğlu, partisinin Edirne İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda konuştu.

Yeni anayasa tartışmalarına değinen Bakan, "milleti bugün geldiği noktadan daha iyi bir noktaya taşımak istediklerini" belirtti.

"Bunun önünü tıkayan ne varsa, bunu açmak için elimizden geleni yaparız" diyen Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Bunu engellemek için kim çukur kazıyorsa, o çukura önce onları gömeriz. İnşallah millet, kendi önünü kesen, kendi geleceğinin kaderini belirlemekte olumsuz tavır takınan muhalefeti de 12. defa mı olacak, 22. defa mı olacak ama artık... Bu muhalefetin engellemesinden milletimiz de kurtulsun biz de kurtulalım ve inşallah sağlıklı bir anayasal değişikliği bu sene yapalım ve ekim, kasım gibi de bir referandumla milletimize gidelim.

Ya ey millet, siyaseti senin için yapıyoruz. Milli irade sensin. 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' demiş bu milletin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal. Niye korkalım ki senden. Senin için siyaset yapıyorsak. Sen ne diyorsan onu yapacaksak, milli iradenin hak ve hukukunu açmak için sana geliyoruz. Evet başkanlık sistemi istiyorsan, sana başkanlık sistemine evet diyorsan başkanlık sistemiyle gideriz. Türkiye daha hızlı koşar daha hızlı yürür ama mevcut parlamenter sistemin mevcut yapısını istiyorsan onu da adam gibi yapalım. O da adam gibi sana hizmet etsin."

Sayfa Yükleniyor...