Bakan Müezzinoğlu'dan yaz saati açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, tepki çeken yaz saati uygulamasına ilişkin açıklama yaptı.

İHA 15.12.2016 - 16:49 | Son Güncelleme : 16.12.2016 - 09:59

Bakan Müezzinoğlu'dan yaz saati açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaz saati uygulamasının artı ve eksilerinin değerlendirileceğini söyledi.

Müezzinoğlu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Yaz saati uygulamasında, öğrenciler için bir düzenleme yapılırsa, çalışan anne-babalar için de bir düzenleme söz konusu olur mu?" sorusuna Müezzinoğlu, şu yanıtı verdi:

"Şu anda ilk defa bu yıl yaz saati uygulamasına geçmedik. Bunun artıları, eksileri değerlendirilir. Yaşanan sorunlar veya getirdiği artılar değerlendirilir. Bunlar çok farklı boyutlarıyla değerlendirilir. Ama bu değerlendirmeleri hükümet olarak yapmadan şu anda bir değerlendirme sürecini ifade edebilirim. ‘Şöyle olsun’ demek değerlendirmeden sonra çıkacak karardır."

EMEKLİ MAAŞINA ZAM AÇIKLAMASI

"Emekli maaşına zam konusunda 3 ayrı rakam var; vekil emeklileri, memur emeklileri ve SSK, bağkur emeklileri aradaki ciddi farktan bahsediyoruz, bu farka gelen bazı tepkiler var aradaki fark konusunda ne düşünüyorsunuz?" sorusunu ise Müezzinoğlu, şöyle yanıtladı:

"AK Parti dönemine baktığınızda bu farkın, makasın en çok kapandığı dönemdir. Dolayısıyla bu farkın alt gelir durumdaki emeklilerimizle üst gelirle veya üst emeklilik geliri olan gurupla aradaki makasın her dönemde biraz daha kapandığını göreceksiniz. Önümüzdeki süreçte de yine alttan emekli maaşı düşük olanlar daha yüklü, yüksek olanlar daha minimum zam alarak bu makası her yıl biraz daha kapatıyoruz." 

Sayfa Yükleniyor...