Bakandan yeni operasyon sinyali

Zonguldak ziyareti sırasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, taraftar gruplarına yönelik operasyonların devam edebileceğini dile getirdi.

12.10.2013 - 23:01

Bakandan yeni operasyon sinyali

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, taraftar gruplarına yönelik yeni operasyonlar olabileceğini söyledi.

Zonguldak'ta bir öğrenci yurdunu ziyaret eden Kılıç, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Beşiktaş - Galatasaray derbisi başta olmak üzere son dönemde yaşanan tribün olaylarına değinen Kılıç, statlarda özel güvenlik sisteminin işlemeye devam edeceğini ancak, komutanın poliste olacağını kaydetti.

Şiddet olayları son bulana kadar bu şekilde devam edileceğini dile getiren Kılıç, statlardaki polis sayısının da artırılmaya başlandığını ifade etti.

Kılıç, taraftar gruplarına yönelik operasyonlarında devam edebileceğini belirterek şöyle devam etti:

"Uzun süreden beri takip edilen taraftar gruplarına yönelik belli operasyonlar yapıldı. Önümüzdeki günlerde de suç potansiyeli olan, futbolla sporla alakası olmayan, organize suç eylemlerinin içerisinde bulunan bazı taraftar gruplarına yönelik eylemler belki gerçekleşebilir.

Dolayısıyla polis, güvenliği sağlama ve önleyici hamleler noktasında kanundan doğan yetkilerini kullanmaya devam edecek. Koruma görevlisiyle ilgili kanunu çıktıktan sonra tam manasıyla sistem kurulmuş olacak. Bir yandan da kameralı güvenlik sistemini, elektronik bilet sistemini kuruyoruz.

Bu sistemlerde tam manasıyla faal hale geldiğinde, sezonun ikinci yarısında bütün statlarda aşağı yukarı oturmuş olacak. O takdirde zaten holiganların suç işleme ihtimalı olabildiğince azalacak.Suç işleme cürettini gösterenlere de gereken yapılacaktır."

MİLLİ TAKIMA TEBRİK
Kılıç, dün oynanan maçta Estonya'yı 2-0 yenerek Brezilya 2014 için şansını son maça bırakan A Milli Futbol Takımı'nı da kutladı.

Kılıç, "Millilerin morali yerinde, her şey yolunda gidiyor. Sonuç ne olursa olsun Fatih Terim'i de Fatih'in aslanlarını da, milli takımın o aslan yürekli oyuncularını da hepsini yürekten kutlamak gerekir. Önemli olan son iki ayda böylesine yüksek bir performansı bu kadar sağlam bir imanla yakalamış olmalarıdır. Elbetteki arzumuz play-off'a kalmak, oradan Dünya Kupası'na katılmaktır" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...