Bakanlık: Ersöz'ün GATA'ya sevki usulsüz

Sağlık Bakanlığı, Ergenekon soruşturmasında tutuklanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün GATA'ya sevkinde usulsüzlük tespit etti. Bakanlık, sevk kararı veren doktorlar hakkında yasal işlem yapılmasına karar verdi.

13.03.2009 - 12:04

Bakanlık: Ersöz'ün GATA'ya sevki usulsüz

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın yürüttüğü 3 soruşturmayı tamamladığı bildirildi.

Açıklamada, Teftiş Kurulunun, ''Ambulansta 6 Saat'' ve ''Genel Komutanın Emirlerini Yerine Getirdi'' başlıklı haberlerde yer alan iddialar üzerine Prof. Dr. Necmi Ayanoğlu Silivri Devlet Hastanesi ve Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde soruşturma başlattığı anımsatıldı.

Soruşturmanın tamamlandığı ifade edilen açıklamada, ''Prof. Dr. Necmi Ayanoğlu Silivri Devlet Hastanesi ve Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan bazı hekimlerin, tutuklu hasta Levent Ersöz'ü usule aykırı olarak GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'ne sevk ettikleri belirlenerek haklarında yasal işlem tesis edilmiştir'' denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...