'Bal' Asya Ödülleri'nde

Semih Kaplanoğlu'nun ödüllü filmi 'Bal', 2010 Asya Pasifik Sinema Ödülleri'nde 3 dalda aday gösterildi.

Haberler 21.10.2010 - 15:36

'Bal' Asya Ödülleri'nde

2010 Asya Pasifik Sinema Ödülleri'nde, Semih Kaplanoğlu'nun Altın Ayı ödüllü 'Bal' filmi ''En İyi Film'', Semih Kaplanoğlu ''En İyi Yönetmen'', Barış Özbiçer ise ''En İyi Sinematografi'' dalında aday oldu.


Bugüne kadar pek çok uluslararası ödüle imza atan film, Kaplanoğlu'nun ''Yusuf Üçlemesi''nin son filmi.

APSA Aday Belirleme Komitesi üyesi Maithili Rao, ''Bal'' adlı yapımda yönetmenin ''karakterleri için duyduğu şefkatin'' hissedilebildiğini belirterek, ''Bence neredeyse kusursuz bir film. Birbiriyle çelişen şeylerin birleşimi, yoğunluk ve dizginleme gibi. Böyle bir birleşimi bir filmde bir arada bulmak çok nadir görülür, Bal'ı eşsiz yapan da bu özelliği'' yorumunu yaptı.

4. APSA Ödüllerini kazananlar, Lord David Puttnam başkanlığındaki uluslararası jüri tarafından belirlenecek. Ödüller, 2 Aralıkta Avustralya Gold Coast'ta yapılacak törenle açıklanacak.

APSA ödülleri, Queesland Eyalet Hükümetinin, UNESCO ve Uluslararası Film Prodüktörleri Derneği'nin işbirliğiyle veriliyor.

15 ülkeden toplam 31 filmin aday listesinde yer almaya hak kazandığı yarışmada değerlendirme aşamasına kalan filmlerden bazıları, 83. Oscar Ödüllerinde de ''En İyi Yabancı Film'' kategorisinde aday gösterilmişti.

Sayfa Yükleniyor...