Bal: Polisin içine sızdırılan güçler var

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bal, Türkiye’de polisin içine sızdırılmış bir takım güçlerin bulunduğunu iddia etti.

08.03.2011 - 11:33

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal partisinin seçim beyannamesinde yer alan iki temel unsuru NTV’de anlattı.

Faruk Bal şunları söyledi;

“MHP 28 Ocak günü seçim stardı verdi. 28 Ocak bilindiği gibi Misakı Milli sınırlarının ilan edildiği gündür. Türkye’nin içinde bulunduğu durumdan çıkış için MHP kamuoyuna planlarını ve düşüncelerini açıkladı. AK Parti’nin iktidarına son vermek için topyekun bir seferberlik ilan etti.

Bu seferberlikte MHP’lilere ve MHP’ye gönül vermiş olanların imkan ve kabiliyetlerini MHP için kullanmasını istedik.

MHP’nin seçim beyannamesinde iki temel unsur bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, Türkiye bir korku imparatorluğuna dönüştürülmektedir. Türkiye temel hak ve özgürlüklerin 100 yıl geriye götürüldüğü, insanların savunma hakkına riayet edilmediği, belirli siyasi sonuçlar doğurabilmek için adli görev ifa eden polisin içine yerleşmiş bir takım militanca davranan güçlerin siyasete yetkilerini, kamu güçlerini teslim etmeleriyle ilgilidir.

Bir tek Ergenekon’u kasttetmiyorum bu süreçle ilgili olarak. Topyekun hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırılmasını söylüyorum. Yargının siyasalllaştırılması sürecinden bahsediyorum.

Örnek vermek gerekirse MHP Erzurum İl Başkanı, televizyonda Erzurum Olimpiyatları’nda 700 bin Dolarlık bir yolsuzluk olduğunu kamuoyunla paylaşıyor. Aynı bilgi Saadet Partisi İl Başkanı ve AK Parti İl Başkanı tarafından da kamuoyuna açıklanmış olduğu halde, MHP İl Başkanı bir çete kurarak tertip komitesini hedef göstermek suçlamasıyla, televizyondan sonra gözaltına alınıp, tutuklama istemiyle adliyeye sevk ediliyor. Böyle bir Türkiye’yi uçurumun kenarı olarak niteliyoruz.

Birinci temel unsur, hak, hukuk, adalet konusunda bir Anayasa değişikliği ile insanlığın ulaştığı evrensel niteliklere uygun bir yeni Türkiye’yi, herkesin benimsediği bir Anayasal Türkiye’yi kurmak istiyoruz.

Türkiye AKP iktidarı tarafından fakiri daha da artmış, zenginine yandaş zenginler eklenmiştir. Türkiye’deki fakirlerin sayısı son 8 yılda yüzde 25 artmıştır. AKP’nin uyguladığı vahşi kapitalizm ve bu vahşi kapitalizme bağlı yandaş zenginler ortaya çıkmıştır. Orta sınıf yok olmaktadır.

MHP istidam yaratan, üreten, üretime teknoloji yaratan süreç içerisinde üreten ekonomi programı ortaya koymaktadır. Diğer yandan ortada çok ciddi bir fakir kesim vardır. Açlık ve yoksul kesime sosyal yardımı öngörmekteyiz.

Aile sigortası kapsamında içinde, önce bir aile ferdine iş bulup, ailenin geçimine yardım edecek sosyal yardım planı düşüncemiz var.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...