Balbay: Burası toplama kampına döndü

2. Ergenekon davasının 65. duruşmasında tahliyesini isteyen gazeteci Mustafa Balbay Silivri'deki mahkeme salonunu toplama kampına benzetti.

14.05.2010 - 21:13

Duruşmada söz alan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Balbay, ''yargılandıkları davanın iddianamesinin Atatürk, Kurtuluş Savaşı ve Kuvayı Milliye ile bir sorunu olduğunu'' savundu.

Cumhuriyet Gazetesi'nin bir terör yuvası olarak gösterilmeye çalışıldığını iddia eden Balbay, toplam 80 ülkeye gittiğini ve 8 gezi kitabı yazdığını söyledi.

Balbay, ''Gittiğim her yerde Atatürk'ü gördüm. Cumhuriyet Gazetesi'nin Atatürk posteri vermesi dahi ek klasörlere delil olarak konuldu. Cumhuriyet Gazetesi'ni terör örgütü merkezi göstermek gibi sınırları aşan bir durum var'' dedi.

Türkiye'de internet ortamından elde edilen ve hukuk dışı olduğunu iddia ettiği belgelerin delil olarak kullanıldığını kaydeden Balbay, Deniz Baykal ile ilgili kaseti de bu duruma örnek olarak gösterdi.

Balbay, Türkiye'nin siber suçlarla ilgili uluslararası sözleşmeyi imzalamadığını belirterek, mahkemeye bu sözleşmenin imzalanması için ortam yaratması çağrısında bulundu.

''Birleştirilmesi beklenen yeni davalarla Silivri'nin yargılama kampından toplama kampına dönüştürüldüğünü'' ileri süren Balbay, ''Başka davaların da gelmesiyle burası toplama kampına çevriliyor. Eğer başka davalar da gelecekse beni Aşkale'ye sürün, daha rahat ederim. Sizden talebim, burayı toplama kampı olmaktan kurtararak dağıtma kampı haline dönüştürün'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...