Baldıza sarktı, 17 yıl hapis cezası aldı

Samsun'da eşinin iki kız kardeşine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan şahıs, yargılandığı mahkeme tarafından 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

26.04.2010 - 18:23

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davada, eşinin kardeşleri olan M.P. (18) ve Z.P.'ye (15) tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Zekeriya Y.'nin (31) yargılanmasına devam edildi. Zekeriya Y., hakkındaki suçlamaları kabul etmezken, daha önce ifade veren M.P. ve Z.P. ise eniştelerini suçladılar.

Zekeriya Y.'nin avukatı Ata Giritli, müvekkilinin suçsuz olduğunu ileri sürerek, mağdur M.P.'ye olaydan dolayı İstanbul Adli Tıp Kurumu 6. İhtisas Kurulu'nun beden ve ruh sağlığının bozulduğuna dair verdiği raporu kabul etmediklerini belirtti.

Avukat, mağdurun 4 yaşından bu yana lösemi hastası olup tedavi gördüğü için hastalığından dolayı ruh sağlığının bozulmasının normal olduğunu ileri sürdü. Giritli, müvekkiline iftira atıldığını iddia etti.

Suçlamaları kabul etmeyen Zekeriye Y. ise, "Ben böyle bir şey yapmadım. Beraatımı istiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti toplanan deliller doğrultusunda Zekeriya Y.'yi, "M.P.'ye beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde tacizde bulunmak" suçundan 13 yıl 4 ay, "Z.P.'yi taciz" suçundan da 4 yıl 2 ay olmak üzere toplam 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Tekkeköy ilçesinde M.P., 2006-2008 yılları arasında eniştesi Zekeriya Y.'nin kendisini taciz ettiğini ileri sürerek annesine mektup yazmış, bunun üzerine Zekeriya Y. yaklaşık 3 ay önce tutuklanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...