Balıkesir'in Gönen ilçesinde, boşanma davası açıp, annesinin yanında kalmaya başlayan eşi ile kayınvalidesi ve kayınbiraderini silahla vurarak öldüren kişi, aracıyla kaçtığı Bandırma ilçesinde yakalandı.

Alınan bilgiye göre, geçen nisan ayında üçüncü evliliğini yaptığı Salih Ş. (63) ile aralarındaki şiddetli geçimsizlik nedeniyle iki hafta önce boşanma davası açan Fatma Ş. (55), Çanakkale'nin Biga ilçesindeki evini terk ederek, Gönen'e geldi. Fatma Ş, iki gün önce annesinin Biga Caddesi'ndeki evine yerleşti.

Eşiyle konuşmak için kayınvalidesinin evine gelen Salih Ş. ile Fatma Ş. arasında tartışma çıktı. Tabancasıyla eşi ile kayınvalidesi Fatma Yılmaz'a (81) ateş eden Salih Ş, daha sonra Gönen Vergi Dairesi'nde çalışan kayınbiraderi İsmail Yılmaz'ın (49) yanına gitti. Salih Ş. ona da aynı tabancayla ateş ettikten sonra 34 FE 092 plakalı otomobiliyle olay yerinden kaçtı.

Vatandaşların ihbarı üzerine Biga Caddesi'ndeki söz konusu eve giden polis ve sağlık ekipleri, Fatma Ş. ve Fatma Yılmaz'ın öldüğünü belirledi. Bu kişiler ile iş yerinde vücuduna isabet eden kurşunlar nedeniyle yaşamını yitiren İsmail Yılmaz'ın cesetleri, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Olayın ardından çalışma başlatan polis ekipleri, Bandırma ilçe merkezi girişinde aracını durdurdukları Salih Ş'yi gözaltına aldı. Biga'ya getirilen zanlı, emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.