Balıkesir'den İstanbul'a yürürken polise yakalandılar

Corona virüs tedbirleri kapsamında giriş ve çıkışların yasaklandığı Balıkesir'den Bursa üzeri İstanbul'a gitmek isteyen 8 Pakistanlı, kontrol noktasından yürüyerek geçmeye çalışınca özel harekat ekiplerine yakalandı.

Haberler - İHA 30.04.2020 - 10:28 | Son Güncelleme : 30.04.2020 - 10:29

Balıkesir'den İstanbul'a yürürken polise yakalandılar

Kaçak yollardan 'ye giriş yapan ve Avrupa'ya kaçmak için Çanakkale'ye giden 8 Pakistanlı burada polis ekiplerine yakalandı. 14 günlük karantina sürecinin ardından serbest kalan ve 'a gitmek için harekete geçen 8 Pakistanlı akıl almadık bir yola başvurdu.

Corona virüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinin giriş ve çıkışlarının yasak olması nedeniyle araç bulamayan Pakistanlılar, Çanakkale'den İstanbul'a gitmek için yürümeye başladı. İlk olarak 'e geçen gençler burada birkaç gün kaldıktan sonra İstanbul'a gitmek için 'ya doğru yürümeye başladı.

UYGULAMA NOKTASINA TAKILDILAR

2 günlük yolculuğun ardından şehir merkezine yaklaşan Pakistanlılar, Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi'nde kurulan uygulama noktasına takıldı. Araç trafiğinin çok fazla olduğu ve şehir merkezine giriş yapan araçların tek tek kontrol edildiği uygulama noktasındaki polis ekipleri, yürüyerek gelen Pakistanlıları görünce şaşırdı. Uygulama noktasındaki polis ekipleri, yürüyerek gelenleri durdurarak kimlik sormak için durdurunca duyduklarına onlar da şaşırdı. Pakistanlıların Çanakkale'den 'a yürüyerek gitmeye çalıştıklarını öğrenince, 8 kaçağı gözaltına aldı. 8 Pakistanlı işlemler yapılmak üzere İl Göç İdaresi'ne götürüldü.

''ÇANAKKALE'DEN BERİ YÜRÜYORDUK''

'a yürümek için hareket eden ve şehir merkezi girişinde polise yakalanan Pakistanlı, "Çanakkale'de bir süre karantinada kaldık. Daha sonra 'e geçtik. İstanbul'a gitmek için yürümeye başladık. Çanakkale'den beri yürüyorduk. Bursa'da polise yakalandık" diye konuştu.

Kaçakların Çanakkale'den 'ya gelmek için günlerdir 275 kilometrelik yolu yürüdüğü buradan da 153 kilometre yürüyerek 'a gitmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Sayfa Yükleniyor...