60. Berlin Film Festivali'nde 'Altın Ayı' ödülü alan 'Bal' filminin küçük oyuncusu Bora Altaş'a Türk Kızılayı tarafından eğitim hayatı boyunca burs verilecek.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, beraberindeki Çamlıhemşin Kaymakamı İsmail Çiçek'le birlikte Çamlıhemşin Atatürk İlköğretim Okulunda eğitim gören Bora Altaş'ın eğitim gördüğü ziyaret etti.

Bora Altaş ve okulda bulunan ailesine Trabzonspor ürünlerinden oluşan çeşitli hediyeler veren Küçükali, yaptığı açıklamada, küçük oyuncunun çok önemli bir başarı gösterdiğini belirterek, ''Bora'nın başarısının devam etmesini istiyoruz. Bunun için Türk Kızılayı olarak eğitim hayatı boyunca kendisine burs vereceğiz. O da başarılı biri olarak bizi ödüllendirecek'' dedi.

Bir süre minik oyuncu Bora Altaş ile sohbet eden Küçükali, yönetmen Fatih Akın'a da kameralar aracılığı ile seslenerek, Bora'yı filmlerinde oynatmasını istedi.

FATİH AKIN'A SESLENDİ
Bora Altaş ise Akın için, ''O kim ki, tanımıyorum'' ifadesini kullandıktan sonra Küçükali'nin ''O da çok ünlü bir yönetmen, senin gibi Trabzonsporlu'' sözü üzerine kameralara dönerek, ''Akın abi, beni de filmlerinde oynat sana da bir sürü ödül kazandırayım'' diye konuştu.

Küçükali, okuluna 12 adet bilgisayar isteyen Bora'nın bu isteğini kırmayarak, bilgisayarları gönderme sözünü verdi.