İlişkili Haberler

KKTC’de üzerinde 6 gram Hint keneviriyle yakalanan ünlü modacı Barbaros Şansal, Lefkoşa’da bugün ikinci kez mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme sonuçlanana kadar adadan çıkma yasağı getirilen ünlü modacı 40 bin lira kefaletle serbest bırakıldı.

''YAPMAYIN, BEN HÜLYA AVŞAR DEĞİLİM''

Mahkeme çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplayan Şansal'ın rahat tavırları dikkat çekti. Gazetecilere ''Yapmayın ben Hülya Avşar değilim'' diyerek espri yapan ünlü modacı, "Gördüğünüz gibi bir talihsizlik bir bilgisizlik bir cehalet bir yanlış anlama... Soruşturma sürüyor. Hukuka intikal etmiş bir meseledir. Kefaletle serbestim. İyi ki bu olaylar Türkiye Cumhuriyeti'nde başıma gelmedi. Çünkü bir kere daha gördüm ki KKTC'nin hem polis teşkilatı, hem hukuk sistemi hem yüce adaleti büyük bir ihtimalle Türkiye'den 50 yıl daha ileri ve medeni... Bu nedenle KKTC'ye teşekkürüm var. Türkiye'nin de bu işlerden ders alması gerekiyor” şeklinde konuştu.

''OY VERMEYECEĞİM, KOY VERECEĞİM''

''Türkiye'de oy verecek misiniz?'' şeklindeki bir soruya cevap veren Şansal, ''Oy vermeyeceğim, koy vereceğim" diye konuştu.

Öte yandan, mahkeme öncesinde açıklama yapan Barbaros Şansal, önceki gün ders verdiği esnada öğrencilerin Hint keneviri ile gördüğünü bu nedenle kullanmamaları için ellerinden aldığını belirterek, "Sabah 06.00'da uçağım vardı. Öğrencilerimden aldığım Hint kenevirini bu nedenle cebimde unutmuşum. KKTC'ye geldiğim esnada Ercan Havalimanı'nda polis köpeğini severken fark edildi. Olay bundan ibarettir" dedi.

Bu arada Şansal'ın dün gönüllü olarak kan testi yaptırdığı ve kanında herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadığı da öğrenildi.