Köşe yazıları, röportajları ve öyküleriyle tanınan Ahmet Tulgar’ın denemelerden oluşan yeni kitabı Diller, Çehreler Barış Everest Yayınları’ndan çıktı.

Yazılarındaki ödünsüz tavrıyla Türk medyasının en “korsan” kalemlerinden biri olan Ahmet Tulgar, bu kitabında Birgün, Birikim, Evrensel, Troj, Radikal İki gibi farklı gazete ve dergilerde yayınlanmış Türkiye’nin temel meselesi Kürt sorununu merkeze alıyor.

Ahmet Tulgar, Kürt meselesine ve ülkede yaşanan acıların sebeplerine dikkat çeken ve acilen barışı inşa etmenin yolları üzerine düşünen, düşündüren yazılarla bir kez daha Türkiye’nin gündemine kendine özgü üslubuyla yaklaşıyor.

Bu toprakların sorunlarına güncel politikanın gelip geçiciliğiyle değil, geniş bir bilgi birikiminin aydınlık bakışıyla bakan Ahmet Tulgar, yine okuyanın aklına yeni soru işaretleri düşürecek, yeni sorularına yeni yanıtlar aratacak yazılara imza atıyor.

Sorular yenilenmedikçe yanıtların da farklılaşmayacağına inananların, eski söylemlerin güvenli tekdüzeliğinin karşısına farklı arayışların tekinsiz ama umutlu yollarını seçenlerin ellerinden düşürmeyecekleri bir kitap: Diller, Çehreler, Barış