Başa sopayla vurarak ölüme 15 yıl

Kendisine küfür eden amcasının başına sopayla vurarak öldüren kişiye 15 yıl hapis cezası verildi.

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde yaşayan Eyüp İsak, 3 yıl önce ağaç kesme tartışmasında amcası Teyyar İsak'ı başına sopayla vurarak öldürdü.

Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Eyüp İsak, azmettirici olduğu belirtilen ve tutuksuz yargılanan babası Rasim İsak ile tanıklar katıldı.

Eyüp İsak, Akçaabat ilçesi Çayırbağı beldesindeki Düzköy'de 22 Haziran 2007'de arazide kavak ağacı keserken elinde sopa olan amcası Teyyar İsak'ın kendisine küfür edip ''Ağaç kesme, ihtiyacın varsa vereyim'' dediğini, ardından da sopayla saldırdığını söyledi.

Teyyar İsak'ın ardından belinden tabancasını çıkardığını iddia eden Eyüp İsak, öldürme kastı olmadan sopayla bir kez kafasına vurduğu amcasını öldürdüğünü itiraf etti.

Diğer sanık Rasim İsak da olaydan önce, birlikte ağaç kestikleri oğlu Eyüp İsak'a Teyyar İsak'ın çok ağır küfür ettiğini söyledi. Rasim İsak, olay anını görmediğini savundu.

Mahkeme, Eyüp İsak'ı ''kasten adam öldürme'' suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, Teyyar İsak'ın haksız tahriğinin derecesinin sanık üzerindeki etkisini ve sanığın pişmanlığını dikkate alarak cezayı 15 yıl hapse indirdi. Diğer sanık Rasim İsak, delil yetersizliğinden beraat etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...